Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník Archiee
Vloženo 12.4.2018
Aktualizováno 15.3.2019

Vloženo: 06.05.2018, Uskutečněno: 05.05.2018, Stav tachometru: 41380 km, Zhlédnuto: 10x, Firma: vlastoručně

výměna ložiska řízení + oleje v předních tlumičích ELF MOTO FORK OIL SYN 10W. Předchozí majitel ital, to zřejmě nikdy neudělal - po výměně oleje se to chová zase jako správné tlumiče. Příjemné zjištění bylo, že i když jsem ve 41 000 km vylil namísto oleje jakousi hmotu s konzistencí vody, neobsahovala žádné viditelné částečky vzniklé otěrem vnitřních pouzder v tlumičích. Vůle v řízení (cítit byla při potáhnutí za spodek šavlí jako jemné cvaknutí - vidět ne) byla pravděpodobně způsobena tím, že obě matky od krku brejlí byly zcela volné. Šly vytočit rukou. Původní ložiska nakonec byla bez viditelného opotřebení, ale když už jsem to měl rozebrané, dal jsem tam novou sadu s kuželíkovými ložisky od TOURMAXe omaštěné lithiovou vazelínkou.

• Zimní vylepšení

Trochu zímního update na jarním světle - vyhřívané hefty, nové padáky, CNC páčky, USB dvojzásuvka s voltmetrem.

Vloženo: 14.04.2019
    Uskutečněno: 14.04.2019
  • Ukazatel zařaz. rychlosti

Tak jsem koupil a nainstaloval tuhle blbinku za příjemnou cenu 48USD :-). Myslím, že to je tak nějak cena odpovídající. Chodí to pěkně a na první zapojení, naučení se "kvaltů" proběhlo "jízdou" na hlavním stojanu za chvi

Vloženo: 10.06.2018
    Uskutečněno: 10.06.2018
  • Kontrola vůlí ventilů + rozv. řetězu

Pro klid duše, když výrobce předepisuje kontrolu při 40k km, jsem to nechal udělat v servisu. Původní nápad, proměřit vůle sám (práce s měrkou je easy B-) ) jsem při pomyšlení, že mi určitě budou chybět dvě podložky v p

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.05.2018