Jawa 50/20 Pionýr (1941)

Vlastník Týnka_
Vloženo 11.4.2018
Aktualizováno 25.4.2018

Červený pionýr jawa 20, předělávaný na 21, moje první motorka.

První dojmy - Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že děda má ve sklepě něco tak pěkného a ještě pořád nadšená jsem, že jsme to vytáhli a dali do kupy😊😍ještě jsem na něm moc nejezdila, jsem rozmlsaná z autoškoly, ale dám si na něj nové díly a půjde to na technickou a pak s ním budu moct legálně na silnice 😍

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že je vhodný pro ty, kteří mají rádi starší klasiku

Vybrala jsem si ho jako svou první motorku, protože byl v rodině, tak stačilo ho jen vytáhnout ze sklepa, oprášit a udělat pár opatření aby jezdil tak, jak má. Má těžkou nakopávačku, na první pokus ho určitě nenasrartuji. Nevím kde se cítí nejlépe, tak moc jsem ještě nejezdila, abych měla čas to zjistit. A co se cestování týče, všichni z nás určitě slyšeli o těch, (nevím jestli je nazvat blázni, nebo borci) kteří na pionýrech projeli svět, takže si myslím, že se s tím cestovat dá, jen to asi nebude bůh ví jaký luxus

standaaa
standaaa napsal 24.03.19 v 17:06

Na začátek super stroj, taky jsem začínal na staré (dobré) Jawě

CB1000R
CB1000R napsal 08.06.18 v 13:40 10b.

CryingDragon
CryingDragon napsal 04.05.18 v 22:37 10b.

Targus
Targus napsal 18.04.18 v 11:45 9b.

Holka milá,
to, cos nafotila, je Jawa 21, dváca je to světlejší vzadu, s tzv. lavory a užšími řídítky.
A zdá se mi, že na té tmavší nejsou origo řídítka.
Ale neva. Hlavně, že máš dědu, který ti to rozchodí. Do začátku na toulačku po dědinách je to ideál. Sám jsem na tom lítal pět let a vzpomínky jsou jen hezké.
Njn. tehdy kytky jinak voněly, mlíko jinak chutnalo, bylo líp vidět (bez brejlí), bylo líp slyšet (bez baterek v uchu)..., holky byly míň tlusté a vrásčité, než jsou dnes...
Dnes mám kluka skoro ve tvém věku a jeho vzteklou mámu, která nám ty motorky chce furt zakazovat, páč kdyby se nám něco stalo, neměla by koho sekýrovat...
Pozdravuj dědu, měj ho moc ráda a kolama dolů!!!

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 18.04.18 v 07:14

zachovalý kúsok bude pre ďalšie generácie