Ducati Monster 1100 EVO (2012)

Vlastník GrametS
Vloženo 3.4.2018
Aktualizováno 13.6.2022

Koule. Ty fakt má... a bere mě za srdce. Monster forever

Motorka koupena od Soukromník

Triumph Speed Triple: Design, cenová hladina, celková nabídka

První dojmy - Z každého pohledu skvěle vyvedená, nikde nemá chybu

Motorku bych doporučil pro - Možná budu skeptický, ale začátečníkovi asi úplně ne. Do 4tis otáček je potřeba citlivá práce spojky, nad 4tis zase citlivá práce plynu.

Doplňky na motorce - Časem bych chtěl zkrátit držák RZ, to je snad jediná věc, kterou italové nedotáhli.
Na Ducati patří jen Termignony, a ty jsou za zbytečně moc peněz, navíc seriově montovaný lauf vydává naprosto lahodný zvuk.

Loni jsem se náhodou krátce svezl na Hondě CB1000R a zjistil, že je výrazně kratší a “víc na zlobení” než současné VFR. A zároveň se potkal s jedním Monstrem, který mi učaroval. Navíc se mi Monster líbil vždycky.
A tak jsem si jednoho taky pořídil.

Od soukromníka, po servise, takže tak nějak v pořádku.

Teď ta pozitiva: kulervoucí krása, zvuk, zátah, pocit chuligána. Tahle motorka ubírá na věku řidiče 15 až 20 let.

Teprve se seznamuju, ale od prvního okamžiku jsem na ní jako doma. Prostě mi všechno sedne, ovládání, řazení (ale potřeba důraznější pohyb - zlehka to moc nejde), ergonometrie, manipulace - ano, prostě na mě padla Ducati Monster slepota.
Na zadní jde okamžitě při pořádném přidání plynu (já to neumím, poprvé mě to nepříjmně překvapilo), chce to trochu rozumu.
Ač naked, cestování kolem 150km/h není nepříjmné, ale je dost nudné. Tenhle stroj se prostě potřebuje skládat do zatáček, ubírat a přidávat plyn, dělat bordel a budit pozornost. Na rovnou a dlouhou silnici je ho škoda.

Všechno na ní vibruje, klepe se, pulzuje - je to divoký život, plný zrychlení, zážitků a radosti

Recenzí od zkušenejších je všude plno, doporučuji přečíst a nebude to takový překvapení.

Milanek13
Milanek13 napsal 20.04.19 v 22:28 10b.

Moc dobrá volba
Poslední pořádný Monster .

Jerryiii
Jerryiii napsal 08.04.19 v 21:38 10b.

Super stroj!

MartyR
MartyR napsal 04.04.18 v 10:21 9b.

Dobrá volba

lklouda
lklouda napsal 04.04.18 v 10:05 10b.

Jako že by mi bylo zase 30

Krakatau
Krakatau napsal 04.04.18 v 09:22 10b.

Výstižne opísané, nech slúži!