Kymco X-Town 300i (2017)

Vlastník Pennywisse
Vloženo 2.4.2018
Aktualizováno 2.4.2018

Novinka od Kymca predstavena na rok myslim ze 2016. Novy motor ktory splnoval vyssie normy.

První dojmy - Prve dojmy boli trochu rozpacite nakolko som presedlal z SR Max 300. Spracovanie na vyssej urovni ci uz dizajnove alebo technologicke ale nesedel mi az tak posed a mala nadrz.

Motorku bych doporučil pro - Na dochadzanie do prace a ako mestska ryba.

Doplňky na motorce - Givi plexi a platna na kufor.

Stroj som zakupil takpovediac len koli tomu, ze sa naskytla dobra kupa bez toho aby som neskor tratil a chcel som si vyskusat znacku Kymco.
Presedlal som z Aprilie SR Maxa 300. Co je stale v mojich ociach najlepsi skuter na moje pouzivanie - a to cestovanie - velmi dobry posed ktory nie je "fotelkovy" , velka nadrz, a dobra ochrana pred vetrom a tiez velke kolesa.
Kymco sa u mna dlho neohrialo najazdil som na nom len nieco cez 2000km a predal ho po roku.
Tak napisem kratku recenziu z kratkeho pouzivania.
Spracovanie Kymca je na velmi dobrej urovni ako aj technologickej tak aj dizajnovej.
Samozrejme je to skuter z roku 2016 tak sa uz ockavaju veci ako digitalne biele budiky, pipajuce smerovky, diodove svetla, otvaranie sedla pocas nastartovaneho motora, vystrazne smerovky, Absko a pod. Toto vsetko Kymco malo, ale ja som na to nebol zvyknuty nakolko Sr Max aj z roku 2017 nema nic zo spominaneho .
Prejav motora je na 300vku dobry , zvuk tiez fajn nie je az tak utlmeny. Co mi az tak nesedelo je posed na skutri nakolko je tam clovek trochu utopeny. Porovnal by som to s X-maxom od Yamahy kde pri posede su bedra zarovno alebo nizsie ako kolena a tento posed je podla man uplne nevhodny na dlhe cestovanie.
Ochrana pred vetrom bola velmi dobra ale nemozem byt az tak objektivny nakolko som mal turisticke givi plexi.
Moznost vylozit si dopredu nohy je tiez dobre riesena , nakolko napriklad na starom X-maxe sa to nedalo vobec a na SR- Maxe je tam schodik.
Nema ziadne ofuky na nohy ale to nema vlastne 90% skutrov.
Kolesa mal myslim, ze 14 a 13 palcov. Zadna guma dost siroka , klopenie do zakrut velmi dobre, nemate skoro ziaden poserpruzok a stale este neskrtate stojan.
Pod sedadlom je podsvietenie a zhasina sa na svetelny senzor. Zmestia sa tam dve jetky ale musia byt dost male a jedna umiestnena najlepsie na boku.
Budiky su pekne dizajnovo riesene prehladen, dobre podsvietene na peknu bielu farbu. neukazuju spotrebu iba Volty baterie. Ale pri zapnuti klucika je vidiet aj segmenty "l/mpg " takze bud to rovnaky budik dokaze na vyssom modelovom rade. Alebo mozno neskorsia aktualizacia softwearu pride a js takouto funkciou.
Velmi dobra vec na ktoru sa rychlo zvyka su pipajuce smerovky, tie naozaj nezabudnete vypnut.
Na co sa zvyka horsie je neprehladny ukazatel nadrze tvoriaci len 4 segmenty, prvych 150km sa nic nedeje a potom to pada zavratne dole.
Inak mala je aj nadrz nakolko realny najazd je tak 250 - 280km do zasvietenia rezervy, myslim ze raz sa mi podarilo 300. Ale som rozmaznany z SR -Maxu kde nieje problem 450km spravit po rezervu.
Skuter brzdi dostatocne, vykonovo tiez dostacuje na danu triedu a pouzitie. Svetla su velmi efektne jednoducho vidiet, ze uz je rok 2017 a vsade su diody, metaliza, pekne tvary, biele podsvietenia a pod.Ale mozno ma z vas niekto uvedie do reality, ze tieto veci su uz na skutroch davno, len ja som mal zrovna tie zastarale modely.
Klucova dierka sa da zakryt na burgmanovsky sposob a rovnako sa aj otvara imbusom na kluci.
Potesi otvaranie podsedaku pri nastartovanej masine to je naozaj navykova vec.
Co sa tyka pruzenia tiez by som to prirovnam k X-maxovi od Yamahy, na kvalitnych cestach ide ako zehlicka, ale ako pridu priecne nerovnosti kazda vas nakopne do chrbta.
Koniec koncov bol skuter dobry ale na moje pouzivanie az tak nie a tiez na moje poziadavky ohladom posedu. Po roku isiel z domu bez straty takze ucel vyskusat Kymco znacku bol splneny.
Ale mozem povedat, ze Kymco stale nema az taku povest, neznali ludia sa zvycajne usmiali ked poculi nazov motorky, evokuje cinske stroje ako Yamasaki a pod. Aj na inzerat, ked mi volavali tak sa pytali co to vlastne je kto to vyraba a pod.
Poviem to tak, ze ta motorka je velmi podobna X-Maxu od Yamahy, Ale japonca nemate problem predat aj 4-5 rocneho za tu istu cenu ako rocne Kymco v zaruke.
kymco kupi niekto kto si nastuduje o znacke a ma trochu prehlad, ale nie az tak bezny pouzivatel ktori vie len to, ze chce skutra.

Tondast
Tondast napsal 13.02.20 v 13:16 10b.

Díky za recenzi