Honda CB 1000R (2010)

Vlastník Faider
Vloženo 21.3.2018
Aktualizováno 15.12.2023

Roky jsem ji pozorně vyhlížel a konečně je doma. CB1000RA (verze s ABS). Říkám ji IDA.

První dojmy - Padne mi jak prdel na hrnec =) Posez ideální, přirozený, uvolněný. Výkonu je dostatek.

Doplňky na motorce - Lauf LeoVince SBK EVO2 GPPro, ukazatel zařazené rychlosti Gipro, zadní blatník s krytem řetezu Ermax, kufr (nevyužiji - nechce ho někdo i s plotnou a držákem?), protektory Rutan, polepy ráfků, držák SPZ Barracuda, přední a zadní LED blinkry Barracuda, záváží do řidítek Rutan, plně nastavitelné páčky M-Style.

15.3.2018: 7.822km
CB1000R mě láká už od doby, co jsem cesty brázdil ještě na Nightsteru. A po letech jsem se dočkal. Horneta pustil do světa (ať slouží!) a v zápětí pořídil IDU
Opět mám chuť do sedla mašiny!

Pořídil jsem ji od majitele v Brně v TOP stavu s najetými pouze 7.822km a ověřenou historií. Motorka byla původně koupena u oficiálního dealera Honda přímo v Brně. Součástí serviska, manuály... takto jsem si to představoval.

A teď si motorku opět upravím k obrazu svému..

29.3.2018
Jelikož stále nepřeje počasí k vyjížďce, začal jsem na pár úpravách.
První věc, která je pro jistotu vhodná - protektory, vsadil jsem na protektory značky Rutan. Dále polepy na ráfky, sundání tlumící vložky dbkiller, následovala změna držáku SPZ za Barracuda a rovnou i přední a zadní LED blinkry Barracuda.

6.5.2018
Ida dělá ohromnou radost. Dopřál jsem ji ještě nové páčky a závaží do řidítek. Od koupě najeto 1500km a po každé jízdě si ji pěkně vypucuju. Zkrátka radost.
Jízda na ní je skvělá. Tak skvělá a bezproblémová, až bych opět prubl i dvouhrnek... Něco, co mlátí, burací a bolí z toho celé tělo! S Hondou dojedu po celodenním výletu dom a nic nebolí. Mělo by to tak být, ale ten pocit, kdy dojedeš po výletě dom a bolí z toho celé tělo... zážitek je o to větší! :) (vzpomínka na Nightstera =)). Kdo tohle nezažil, asi nepochopí
Možná by to k CB1000R vyřešila navíc Ducati...? ;)) Jo a dceru ropného magnáta k tomu prosím! :D

1.6.2018
Další blbůstka upravena. Páčky. Po 2 předchozích, Rutan a Barracuda, které nesedly zcela ideálně, jsem konečně narazil na páčky, které sednou perfektně. M-Style.

23.8.2018
Moje první runda volných jízd na brněnském okruhu. Nikdy mě nebavilo jezdit na max v přímém směru, a tak rovinky si užívám v piánku. Ale ty zatáčky...!

2.4.2019: 10.643km
Preventivní prohlídka a servis u Vangelase v Brně. Proběhla výměna všech kapalin, filtrů, vyčištění řetězu, nastavení podvozku a přezutí na pneu Bridgestone Battlax S21.

30.10.2023
Ida prodáná do Ostravy. Ať slouží novému majiteli stejně tak dobře jako mě.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 07.05.18 v 13:30 10b.

Wejcee
Wejcee napsal 08.04.18 v 13:24

tyhle máši jsou skoro až úchylárna

Caparso87
Caparso87 napsal 27.03.18 v 23:01 10b.

Tomas_MD
Tomas_MD napsal 27.03.18 v 16:55 10b.

holtík
holtík napsal 26.03.18 v 06:51 10b.

Je to krasavice. No prostě Honda. Jasných deset.