Kawasaki Z 1000 SX (2014)

Vlastník Laskacek
Vloženo 20.3.2018
Aktualizováno 24.3.2018

Bláta už bylo dost tak hurá na silnici a co jiného než Zeda Kawu SX

BMW K 1300 R: Bohužel jsem nenašel za 3 měsíce kus v rámci rozumné cenové výši, který by stál za to.

První dojmy - Absolutně předčila moje očekávání - tahle motorka Vás fakt dostane od prvního svezení. Nejen že je krásná, je rychlá a výborně ovladatelná. Hned jsme si padli do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Všem kdo to mají už srovnaný v hlavě - ta motorka fakt umí a pro ty co hledají jakýsi univerzál - svést se kdykoliv kamkoliv (po silnici) i trochu si zařádit.

Doplňky na motorce - Společně s motorkou jsem k této dostal 2 origo kufry Kawasaki - ale buďte si jistí helma se do nich nevejde. Dále jsem přikoupil vyhřívané rukojeti : Oxford Premium - rychlá instalace vůbec není potřeba sundávat nádrž - kabely krásně protáhnete pod ní. Dále jsem pořídil mini tanvak od Givi s ploškou na mobil na nádrž a na sedadlo batůžku tanvak originál Kawasaki - skvěle padne.

Po 9 letech bahnění po loukách a lesích (samožrejmě jen na tratích pro motorkáře ) bylo potřeba něco změnit. A tak pod tíhou únavy z mastodontů a jejich tahání z bláta, občasných výkřiků do tmy zemědělců a houbařů přišla změna a bylo na čase se po něčem podívat. Konec konců byl jsme poslední skaut z naší úzké party co se velkého endura držel zuby nechty. A vzhledem k tomu, že neměřím 175 cm bylo potřeba se podívat po něčem větším co by uspokojilo moje touhy - moje nové touhy a to někam se podívat i na asfaltu a opět s dávkou jistého adrenalinu. Tahle motorka mě fakt baví.

Svezete se na ní do práce, odpoledne vezmete holku na výlet. O víkendu se pojedete svést na okruh, pak nabalíte kufry, tankpady a hurá na dovolenou. S touto motorkou jsem ujel teprve 6 tis. km (konec roku 2017) a jsem maximálně spokojen. Samozřejmě pokud hledáte maximální pohodlí - tento model nehledejte - přeci jen je zejména k delším trasám (500-700 km) potřeba trochu fyzického tréningu - teda pokud se nejedete kochat. O pohodlí pak dle mého úsudku nelze skoro vůbec mluvit bavíme-li se o batůžku. Místa tam moc není. I když moje paní je strašně nadšená a kolikrát musím vytlačit motorku potichu jako zloděj z garáže, protože jakmile ji nastartuju už je tam s otázkou " tak kam dneska pojedeme ? "

Úložný prostor tam ani nehledejte - možná se pod sedlo vejde malá lékarnička a GPS - Trackito. Zbytek věcí si můsíte vzít do kapes nebo do tankvaku. Nejhezčí svezení je samozřejmě na krásném asfaltu, motorka má krátké kvalty, myslím si dostatečný krouťák a dobrý výkon. Motorka se fakt krásně zbírá při 60 km/h na 6. Maximálku jsem nezkoušel, ale bude to něco kolem 250 km/h. Servis jsem zatím neřešil - nemusel jsem, olej si dneska vymění každý sám a kdo neví jak, všechno je na youtubku a u téhle motorky je to na 20 minut. Spotřebu neřeším, ale tabulkově je to asi kolem 6-7 l. Nepočítal jsem - jezdím tak jak mám náladu a chuť. Posez motorky je pro mě pohodlný - skoro rovná řidítka mi připomíná enduro. Na terén zapoměňte i když ... polňačka by se dala

Mraki
Mraki napsal 22.10.18 v 11:00 10b.

Ahoj, do origo kufrů se helma vejde v pohodě Asi máš velkou helmu. Běžně ty kufry takhle používám

MobyDick
MobyDick napsal 04.05.18 v 20:30 10b.

Dobrá volba, pěkně napsané

Martin1042
Martin1042 napsal 24.03.18 v 18:14 10b.

Ať to jezdí Parádní motka

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 23.03.18 v 06:45 10b.

Skvělá motorka, hezká recenze! Vypadá to, že zábavný univerzál existuje... Co nejdelší sezónu 2018!

Filipuč
Filipuč napsal 22.03.18 v 11:33 10b.

Pěkná taky si ji chci zkusit ať tito lítá