renocar_unor

Riga Model 13 (1983)

Vlastník prasemilan
Vloženo 12.3.2018
Aktualizováno 13.3.2022

Riga 13. V našich končinách málo známý Lotyšský moped, vyráběný v letech 1983-1996.

Motorka koupena od soukromá osoba

První dojmy - Při koupi proběhlo pouze osedlání. Zkušební jízda až doma, po vyčištění, základní údržbě a dolití směsi benzinu s olejem. První jízda? dlouhá asi 10km proběhla za doprovodu oblaku kouře, kapajícího nespáleného oleje a oprav uklepaného drátu v zapalovánía úsměvěm na tváři, když to zrovna jelo.. :)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo nikam nepospíchá, dokáže si užít jízdu a rád se kochá krajinou. (Jen nesmí být moc kopcovitá, to je potom potřeba obcas šlápnout do pedálů :) )

Doplňky na motorce - Mezi doplňku bych zařadil asi jen brašnu na povinnou výbavu, nalezenou při procházce lesem a zvonek ze starého kola. Otatní jsou spíše úpravy. Širší pneu, rovná řidítka, plynová páčka místo otočného heftu, sedlo ze starého favorita, jawácké hefty, zadní světlo upravené ze stadiona

Šlapadlo, jak mu říkám, jsem přivezl v kufru půjčené oktávky, v létě roku 2014. Po několika zkušebních jízdách došlo na rozebrání a další rok probíhaly další opravy a úpravy k obrazu mému. Tento konkrétní stroj jsem si vybral proto, že je netradiční svoji konstrukcí a v záplavě Stadionů, fichtlů a jiných strojů Československé výroby snadno vynikne. (Ne že bych proti těmto skvělým strojům něco měl, naopak. moje první jízdy byly právě na přestaveném pionýrovi, moje první vlastní motorka byla černá Jawa 23 Mustang a dnes mám doma pařízka.) A protože již při koupi nebyl v originálním stavu, spíše opravovaný ve stylu co dům dal, jsem se rozhodl i při opravách a úpravách vydat tímto směrem, ovšem s přihlédnutím k celkovému vzhledu. Výsledek posuďte sami, zda se přestavba, dá li se to tak říct, povedla nebo ne.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 08.08.23 v 20:06 10b.

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 19.03.18 v 13:36 10b.

Krása

Milan1963
Milan1963 napsal 16.03.18 v 16:08 10b.

Hezké ! A tak 10 bodů.

liň
liň napsal 13.03.18 v 15:14 10b.

No mně se to líbí

chevyr
chevyr napsal 13.03.18 v 11:50 10b.

Pěkný