Yamaha FZS 1000 Fazer (2005)

Vlastník Wrabis
Vloženo 7.3.2018
Aktualizováno 15.5.2019

Bomba...srdcová mašina, která v garáži pobude určitě delší dobu :)

Motorka koupena od FIRMA:MK MOTO (Prostějov) - Moto kvůli nálezu neodborné opravy vtoku chladícího okruhu do motoru reklamovaná.
Opraveno těsnění. Vše v pohodě.

Suzuki GSF 1200 Bandit: Hlavně design a váha. Taky se mi nelíbila kapotovaná verze.
Yamaha FZ6 Fazer: Chtěl jsem do budoucna jezdit i ve dvojku. Potřeboval jsem dostatek výkonu ve spodu otáček plus na občasné divočení a pro jizdu ve dvou.
Honda VFR 800: Nebyla k dostání žádná rozumná. Strach z finančních nákladů na servis rozvodů.

První dojmy - Super kvér. Motorka pro člověka co chce jet vklídku na kochačku, tak taky pro občasné divočení a vytáčení do maxu. Seděla na zemi jak přibitá...neb aspoň sem si to myslel dokud jsem neobul nové papuče :-D

Motorku bych doporučil pro - Moto není špatné ani do začátku pokud má člověk v hlavě mozek a né nasráno :) Já měl předtím, pokud nepočítám Simála a Cross Kawu, jen jednu sezonu Hondu Black Widow(chopper/cruiser), takže vlastně nováček. Začínal bych ovšem sám a bez spolujezdců, které by mohl případný karambol ohrozit. Motorka je jinak hodná a předvídatelná, pokud s ní člověk jemně zachází :)

Doplňky na motorce - Závažíčka, lámací páčky, kufr Shad

Moto mám cca. dvě sezony. Teď nám pomalu začíná třetí. Dva roky jsem na ni kromě pravidelného servisu (oleje, filtry, gumy) nesáhl. Za chvilku však nastanou investice. Výměna výfuku (v originálu se něco uklepalo - drnčí). Pokud zbydou volné finance, chtěl bych na moto namontovat laďák, padáky, led blinkry a stavitelné páčky (origo strašně daleko od gripu, ale člověk si zvykne :) )
O výměnu se hlásí baterie (zřejmě originál) a vcelku hoří přední brzdové kotouče plus desky. Mám tucha, že motorka byla stočenka. Nedokážu si představit jezdce, který stáhne za 31tkm (při koupi 26tkm) kotouče na 4.55mm šířky. Můj odhad je aspoň 60tkm :D

Jinak mi mašina učarovala :) nebyl jsem zatím na nějaké delší dovči, ale cestování je pohodlné i s origo sedlem, výkonu na předjíždění habaděj, světla svítí ve tmě parádně a zatáčky bez batůžku a brašen je slast.
Tenhle rok mašinu pokud vše půjde hladce protáhneme kolem ČR, v Srpnu možná na skok do Rakouska.

27.3.2019 - Na mašině první polet ve dvou s přítelkyní :) Před zimou jsem vyměnil přední brzdové kotouče a desky. Trošku ze začátku házely ( jen při puštění řídítek). Teď už na pohodu. Jen jsem koupil teda Brembo desky, o nichž jsem si myslel že značka Brembo zosobňuje kvalitu. Už při koupi se mě do telefonu prodavač z krámu ptal, zda-li jezdím pilu, že tady ty mi stačit nebudou. Prý se při agresivnější jízdě/brždění spečou a brzdit přestanou. Nejezdím teda žádnou pilu, ale ty desky na předku budu muset asi tak i tak zkusit vyměnit (pískají a vůbec se jim nechce).
Dál klasika olej Motul5100Ester a filtr Hiflo. Nový vzducháč plus zřejmě servis odpružení (předky ještě nebyly dělány). Jo a pořád nemám ten laďák :D

28.4.2019 - Konečně nahrazen originál výfuk laděným. Značka Holeshot...nikdy jsem o ní neslyšel a nemá homologaci, ale byl za dobrou cenu a ten zvuk Paráda!

Wrabis
Wrabis napsal 01.04.19 v 06:17

Ahoj Honzo. To jsi možná jen špatně pochopil Já myslel stroj kolegy v komentářích :) Facelift je v uvozovkách, tím myslím nový model, který už vyměnil karburátory za vstřik Já mám v plánu pouze karburátory seřizovat a vyčistit

honzaVTR
honzaVTR napsal 27.03.19 v 16:58 8b.

Tahle šedá je perfektní! Jinak Wrabi, není to žádná stříkačka, ale pořád karbec - vstřikování má až FZ1...Facelift se liší jen drobnostma jako je na nádrži logo značky místo nápisu Yamaha, barevné provedení a další

Wrabis
Wrabis napsal 15.03.18 v 12:54

Díky určitě to bude fajn...ta motorka mě baví vidím že máš "facelift"...můžeš porovnat? Taky jsem o něj jevil zájem...hlavně rozdíl mezi karbecem a vstřikem

context
context napsal 14.03.18 v 17:33 10b.

Pěkná mašina budeš spokojený fazer je mašina, která se nesere přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu