Triumph Scrambler (2016)

Vlastník Elzon
Vloženo 6.3.2018
Aktualizováno 9.3.2018

...vždycky se mi líbila, ale přesto jsem v roce 2008 koupil Versyse na kterém jsem najel 100000 km. Nyní jsem si tajný sen splnil ( posledních 5 v ČR ) a už spolu máme za sebou Maroko a chystáme se na Sardinii.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

První dojmy - ...měl jsem obavy jak na tom budu cestovat a překonávat dálniční přesuny, kam dám věci apod. Musel jsem trochu poupravit pro mé cestovatelské zaměření a jsem spokojen.

Motorku bych doporučil pro - ...pro pohodáře,kutily a ty co tak jako já dospěli k názoru, že v jednoduchosti je krása a asi i větší zábava...trvalo mi to cca. 250000 km.

Doplňky na motorce - ...přídavný kanystr, padáky, hl. stojan, blástry,plexi s držákem navigace, scottoiler...vše od firmy grave, čímž jim děkuji za skvěle odvedenou práci...

Na motorce mám najeto cca. 16000 km. Kupoval jsem jí bez zkušební jízdy a tak mé první metry následovaly až po zaplacení. Přiznám se, že po Versysovi to bylo úplně něco jiného. Přestože mají podobný výkon 43 vs 47 kW, tak mi přišlo, že Versys jel o dost lépe. Hlavní rozdíl vidím v odstupňování převodovky.
Podvozek se při vyšších rychlostech trochu kroutí ( nutná výměna zadních tlumičů za kvalitnější ), ale k brzdám i přes jeden kotouč vpředu nemám jakýchkoliv výhrad. Motorka je spíše pro jednoho a pokud to myslíte s cestováním vážně a s větší bagáží, musíte investovat do zakázkové výroby nosičů. Spotřeba se pohybuje od 4-6 litrů podle stylu. Já jsem si rozšířil dojezd na reálných 500 km přídavným kanystrem s čerpadlem. Poruchy zatím žádné.

S motorkou se cítím nejlépe na zapadlých silničkách při pohodovém tempu. Lehký terén není žádný problém a zvládá ho s chlupatým pneu lépe jak Versys. Dálniční přesun 1000 km při cca. 120 km/hod. se dá taky, ale na to jsou samozřejmě lepší moto.

Co závěrem, motorku mám dva roky a stále se mi neokoukala. Je to poctivej kus železa a působí nezničitelným dojmem. Tam kde nejsou parametry je velká radost z jízdy a vždy celkem dost publika.

pavel660
pavel660 napsal 30.12.20 v 10:31 9b.

Ahoj, chtel jsem se te zeptat, jaky jsi daval tlumice, protoze je pravda, ze originalni jsou trochu zvejkacky. A taky jaky mas zkusenosti s blastrama?

Jinak musim rict, ze sis vybral dobre, ikdyz jsou na delsi cesty pochopitelne lepsi motorky. :)

Diky
Pavel
Triumph Scrambler 900 (2008)

marafzs600
marafzs600 napsal 03.02.19 v 10:46 10b.

Tady se Scrambler dostal do správných rukou. (super fotky)

raid
raid napsal 05.04.18 v 14:54 10b.

V jednoduchosti je krasa
Paradni cestovatelske upravy

killerrebel
killerrebel napsal 11.03.18 v 00:58 10b.

Pěkný Triumph

technick