Honda XL 1000V Varadero (2001)

Vlastník yarda72
Vloženo 21.2.2018
Aktualizováno 27.2.2020

Karburátorová verze, minimum elektroniky, dostatek výkonu - ideální stav.

První dojmy - Moje první motorka (nepočítám J350/634 - to je jiná dimenze), první jízda byla 150km ze Zlína (místo koupě) domů a řekl bych, že přesně tohle jsem chtěl - hezký zvuk, rychlost tak akorát a když dojedu s manželkou až tam, kde končí asfalt, dá se pokračovat, i když na motocross tenhle "drobeček" není.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kdo až tak moc nespěchají a chtějí si užít cestování ve 2 někdy i mimo asfalt.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, zadní kufr a boční kufry

Pro mě je to vzhledová klasika, žádný futuristický výtvor bláznivých designérů moderní doby.

Za ty 2 roky co ji mám, mám asi 13tis km, převážně s mojí drahou polovičkou, která sice ze začátku pochybovala o mém duševním zdraví a odmítala na "něco takového" sednout, ale už je ve stavu, kdy mě sama hecuje, ať někam jedeme.
Jízdní vlastnosti nemám s čím srovnávat, mě Varadero maximálně vyhovuje - pohodová jízda 60-80km/h, když se člověk kochá krajinou , na dálnici těch 200 dá i plně naložená (já mám tak 95 a manželka tak 75kg a něco vozíme v kufru), ale nejlépe se cítí tak do 150, takže spokojenost. Spotřebu má celkem vyrovnanou, 25l nádrž vydrží na 350-380km a zdá se mi, že je celkem jedno, jak moc tahám za plyn. Jediný problém jsem zatím měl s kontaktem na palivovém čerpadle, ale ten se za asi 700 dá koupit náhradní a vydrží tak asi těch 13tis km (měnil jsem ho na začátku, když jsem Varana koupil a teď, když jsem se věnoval zimní údržbě). Původní pneu Continental Road Attack (s těmi jsem ji koupil) byly zubaté, vyměnil jsem je za Michelin Annakee 3 (předek i zadek), zatím se nezdá, že by jich po 10tis ubylo a co se týče stability - na asfaltu výborné (kloužou za mokra na bílých čarách, ale to asi všechny pneu), lehký terén taky dobré a na mokré trávě klouže taky skoro všechno.

Stoupa80
Stoupa80 napsal 28.02.18 v 15:44 10b.

Moc pěkná, jasných 10. Po výměně sedla určitě ještě pohodlnější. Taky se k němu musím dokopat.

5157
5157 napsal 28.02.18 v 12:07 10b.

Měl jsem ho ve stříkačce a maximální spokojenost , dobrá ochrana proti větru a dešti myslím že budeš spokojen, jasných 10b ať ti slouží.

MiKas004
MiKas004 napsal 25.02.18 v 20:54 10b.

Také jsem přesedlal na ještěrku a veliká spokojenost.
Ať slouží a přeji spoustu šťastných kilometrů.

Hikafima
Hikafima napsal 25.02.18 v 17:30 10b.

Pěkná strojovna, ať slouží

Čadil
Čadil napsal 25.02.18 v 08:02 10b.

Hezký kousek.10 dodů.