Kawasaki KLE 500 (2001)

Vlastník Alt
Vloženo 19.2.2018
Aktualizováno 7.11.2019

Po několika skútrech první opravdová motorka, spolehlivá, čitelná, mám ji rád :)
Svůj účel splnila, po třech sezónách se slzou v oku prodána dál a v garáži se zabydlela F800 GS.

První dojmy - Jako začátečník jsem se s ní sžil velmi rychle. Pohodlný posez, lehká, snadno ovladatelná. Dvouválcový motor bere již od nízkých otáček plynule až k maximu. Přešel jsem na ni ze 125 ccm skútru, takže vše bylo tak nějak lepší než předtím :)

Motorku bych doporučil pro - Jednoznačně pro začátečníka, který se chce nejdřív naučit jezdit na "velké" motorce a celkově se seznámit s tím, co provoz motorky obnáší. Určitě vhodnější spíš pro menší jezdce, má nižší posez.

Doplňky na motorce - Zásuvka 12V / USB 5V, přídavný deflektor na čelní plexisklo, kufr Kappa 55 litrů

Stroj jsem si vybral jako začátečník na velké motorce na základě doporučení zkušenějších motorkářů. Původně jsem pokukoval po litrovém Varanovi, ale nakonec jsem usoudil, že bude dobré se to na něčem menším a lehčím nejdřív naučit.
Když píšu tyhle řádky, mám za sebou 2 sezony a něco kolem 5 tis km. Postřehy: koupil jsem ji po několika letech stání pod plachtou v garáži, takže ač ročník 2001, tak měla najeto jen 16 tis km. Je to zatím bezúdržbový agregát, chytá na první škrtnutí a to i po zimním stání. Olej nežere, pouze benzín - tankuju premiový bez přísad bio sraček (Verva, V-power, Maxxmotion), spotřeba kolem 5l / 100km.
Podvozek, ovladatelnost, jízdní vlastnosti - nemám s čím srovnávat (když nepočítám skútr), takže jsem si zvykl a jsem spokojen. Pouze brzdy jsou slabší, a to i když jsem vyměnil brzdové destičky.
Na motorce mám aktuálně enduro pneu Heidenau K60 a jezdím jak výlety po silnici, tak si občas odskočím zablbnout na pole nebo do lesa. Je to takový obojživelník.
Pokud jde o cestování, žádný velký moto trip jsem zatím nepodnikl, jednotlivé výlety kolem 200 km bez problémů.

jikur
jikur napsal 27.02.18 v 12:58 10b.

Je výborná. Tak ať slouží.

mirapulec
mirapulec napsal 26.02.18 v 17:26 10b.

Kdyby dobrá jen do začátku. Zatím 3 sezony a 17tis.km jen s drobnýma opravama souvisejícíma s věkem a kilometry.Dobrá volba

Simitom
Simitom napsal 20.02.18 v 17:47 10b.

BAMBINATOR
BAMBINATOR napsal 20.02.18 v 14:12 10b.

radek89
radek89 napsal 20.02.18 v 09:08 9b.

Moc dobra do začátku