Yamaha XJ 900 (1997)

Vlastník jirkaracov
Vloženo 15.2.2018
Aktualizováno 15.2.2018

Taková pohodová motorka...na cestování kolem komína i po Evropě. Prostě jedu a kochám se.

Motorka koupena od soukromá osoba

První dojmy - Po dvaceti letech jsem začal opět zvažovat koupi motorky a návrat k jedné stopě. Od kamaráda jsem dostal nabídku koupit jeho starší motorku. Když jsem zjistil o jakou motorku se jedná, byl jsem trochu zaskočen. Chtěl jsem sice něco silnějšího, ale moje představa byla něco okolo 500ccm, abych se do toho ježdění trochu vpravil.

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka, který má již nějaké zkušenosti a nepotřebuje mít pod zadkem 200 kobyl, ono těch 90 umí taky pěkně zabrat.

Doplňky na motorce - Držák kufrů

Co budu s takovou velkou a těžkou krávou dělat?, pomyslel jsem si, když jsem ji prvně obešel. Opravdu mi přišla moc velká, ale co byste chtěli, před 20 lety mi stála v garáži JAWA 350/638 a ta je fakt menší. Chvíli jsem váhal, jestli tu potvoru mám vůbec shodit ze stojanu. Kámoš to okomentoval s tím, že se mi to jenom zdá, že jak se hnu z místa, tak nebude vážit skoro nic. Dal mi klíče a řekl, ať si ji na víkend půjčím a pak že mu mám říct, co a jak. A tak jsem do toho šel.
Opatrně jsem ji shodil z centrálního stojanu a dával jsem si záležet, abych ji moc nevyhodil z rovnováhy. Fakt se mi nechtělo těch 270 kilo u kámoše na dvoře zvedat ze země. To by bylo keců. Nicméně manévr se povedl. Na první podržení se zdála fakt těžká, ale postupem času si na tu hmotnost člověk zvykne a už mu to pak ani nepřijde. Ale stejně bych ji nechtěl tlačit někam dál, prostě není to pincek.
Poté, co jsem nastartoval a pode mnou se ozval zvuk vzduchem chlazeného čtyřválce jsem si pomyslel co budu dělat na silnici s těmi 90 koňmi. Přesně tolik má můj Ford Focus, ale ten má 4 kola. Nicméně jsem opatrně vyjel od kámoše ze dvora na silnici a opravdu zlehka jsem přidal trochu plynu. Motor reagoval okamžitě, byl jsem celkem překvapen takovým zátahem, byť jsem to lechtal skoro na volnoběh. No tě bůh, pomyslel jsem si, ale nemůžu bejt za bačkoru, tak si musíme na sebe trochu zvyknout. Po vyjetí za vesnici jsem zastavil, abych vstřebal tyto první pocity a po chvíli jsem opět nastartoval a pokračoval v seznamovací jízdě. Přes tento seznamovací víkend jsem najel asi 300km a rozhodl se motocykl zakoupit. Musím podotknout, že jsem tyto kilometry najel bez pořádného oblečení a v helmě na skůtra.
S kamarádem jsme si plácli a já se stal majitelem této motorky. Ještě než jsem ji odvezl domů, tak mi na ni udělal novou STK a výměnu oleje.
Motocykl jsem kupoval v září 2016, měl najeto 59 000km.

eMnatřetí
eMnatřetí napsal 29.06.18 v 17:26

Na daleké cesty neznám lepší. Bavoraci zesertesezesertesesesesese

Matool
Matool napsal 27.02.18 v 23:06

jirkaracov
jirkaracov napsal 24.02.18 v 13:01

díky za komentáře, další zkušenosti průběžně doplním

gremmi
gremmi napsal 22.02.18 v 11:43

Vynikající volba stroje Najezdil jsem na XJ 900S 44000km bez jediného problému. Přeji pohodové a krásné ježdění.

eMnatřetí
eMnatřetí napsal 22.02.18 v 00:31

Co je dobré, toho je málo. Vim, o čem je řeč. Užívej ve zdraví a vítej v klubu.