Honda VFR 800 (2001)

Vlastník Sport-touring
Vloženo 5.2.2018
Aktualizováno 22.4.2019

Vloženo: 08.03.2018, Uskutečněno: 07.03.2018, Stav tachometru: 58533 km, Zhlédnuto: 42x, Firma: Wiremybike.com

VFRness
Pro VFR 5. generace asi nejlepší úprava.
Začnu tím, že řeknu, že jsem nikdy na žádnou elektroinstalaci ani nesáhl. Umím tak použít voltmetr, toť vrchol mých schopností (nejsem ani fotograf, tak moc prosím neřešte rozmazání fotek)

Proč jsem instaloval?
VFRka mají tendenci k náladovosti, když jde o elektro. VFRness by tyto nálady mělo uklidnit.

Jak to funguje?
Tak na to jsou rozhodně povolanější. Pokud chcete nejlepší informace doporučuji stránky wiremybike.com. Joshua Tilton aka. Tightwad Vám rád pomůže a je tvůrcem všech VFRness pro všechny generace. (nebo zkuste zahraniční fórum specializované na VFR, tam se Vás stejně ujme Tightwad )
Z toho co jsem pochopil jde o to, že (u 2001/2001 VFR) problémy nejsou ve statorech, regulátorech, nebo baterkách. Problémy jsou primárně ve spojeních mezi nimi a VFRness si s nimi poradí.
Tightwad mi k tomu napsal (shrnuto), že relé je tam kvůli jasnému signálu baterie <-> regulátor. (což potřebuje VFRko kvůli kontrole výdeje energie)
Navíc přidává stabilnější cestu k baterii a zemění (díky tomu jsou stabilní volty)

Objednání
VFRness cestuje až z USA, takže můžete počítat s dodáním tak za 14 dní.
V mém případě jsem neplatil ani clo, ani DPH. JT deklaroval plnou cenu, ale na celnici na balík prostě napsali "dráty" a bylo hotovo.

Zpracování
Kvalita izolace, drátů, koncovek...Vše je na skvělé úrovni. Proto jsem si to taky koupil...

Instalace
K VFRness dostanete návod, krok po kroku. Zvládne to opravdu každý.

Novinky
K VFRness se dá přidat i pojistkový blok a konektory pro další spotřebiče tzn. vyhřívané hefty apod. Tohle vylepšení ale nemám, takže je VFRness jenom připravené (viz foto...Konektor je pod smršťovací fólií)

Bonus
JT udělal jednu chybku při výrobě mého VFRness, najdete jí?

• Zimní pauza a začátek sezóny

Zima byla až moc dlouhá. Naštěstí jsem sezónu zahájil už v půlce března. Co se stalo v zimě? Olej, olejový filtr, vzduchový filtr, svíčky, destičky, pancéřové brzdové hadičky a po prvním projetí i nový regulátor :-D

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 22.04.2019
    Uskutečněno: 07.03.2019
  • Metzeler Roadtec 01

Byl čas na nové gumy, dostala nové gumy. Metzelery byly trošku dárek k blížícímu se nájezdu 66 666 km. Navíc jsem vzal ventilky do pravého úhlu. Bez nich jsem doma nemohl kontrolovat tlak v penu a to je na prd :-) .

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.11.2018
    Uskutečněno: 20.11.2018
  • Honďácké plastové nýtky

Plastové „nýtky“ do kapot jsou od Hondy velká pomsta. Pár se mi jich rozpadlo v ruce, jeden chyběl úplně a prostě jsou všeobecně hmotné zlo :-| Když jsem konečně všechny koupil a doplnil kam patří, musel jsem si ten

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.04.2018