KTM 990 Adventure / S (2008)

Vlastník karf
Vloženo 5.2.2018
Aktualizováno 8.9.2020

Zase oranžová Ne moc velké litrové cestovní enduro. KTM 990 Adventure, nížší verze.

Triumph Tiger 800 XC: Ani nevím. Svezl jsem se na něm krátce a choval se dobře. Vadil by mi asi jen zvuk a zbytečně kritické recenze na ne/terénní schopnosti.
BMW F 800 GS: Vadila mi aura problémového motoru
Yamaha XT 660 Z Tenere: Pocitově lehká nenáročná příjemná, ale zase aura možných problémů - s převodovkou
KTM 690 Enduro R: Jen chvilkový nápad pořídit opravdu lehkou terénní motorku (ve srovnání s předchozím KLV a dalšími kandidáty)

První dojmy - První dojmy? Ta je maličká :-D Ne vážně až na to, že přední 21čka a světlo je kvůli zdvihu stejně nebo výš, než u KLV1000, tak při obcházení nebo ze sedla vypadá úzká a nízká. Prostě si kdesi dole mezi nohama rachotí. Kapoty nejsou tak mohutný a o poznání víc fouká. Ale tak nějak přirozeněji a plynuleji. Podvozek je přesnej, motorka lehčeji zatáčí. Brzdy jsou jedovatý, ostřejší. Motor nemá moc rád plynulou jízdu po vsi. Chce buď točit, nebo brzdit.

Doplňky na motorce - Zatím padáky SW-Motech + brašny Marselus, držáky kufrů, plotna, sedlo Touratech, stupačky pivot PEGZ, vyhřívané hefty, kufry Touratech Zega Pro, přemístění bočáku by Cibus
Samozřejmě nesmí chybět univerzálně nastavitelný odpružený zamykatelný držák 2.0 pro mobilní telefon s bezdrátovým dobíjením a pokročilým polohováním za jízdy.

První dojmy? Ta je maličká Ne vážně až na to, že přední 21čka a světlo je kvůli zdvihu stejně nebo výš, než u KLV1000, tak při obcházení nebo ze sedla vypadá úzká a nízká. Prostě si kdesi dole mezi nohama rachotí. Kapoty nejsou tak mohutný a o poznání víc fouká. Ale tak nějak přirozeněji a plynuleji. Podvozek je přesnej, motorka lehčeji zatáčí. Brzdy jsou jedovatý, ostřejší. Motor nemá moc rád plynulou jízdu po vsi. Chce buď točit, nebo brzdit.

Nastavení pérování je věda. Zatím to mám na standard, na pohodu nebo prostě měkký. Filtruje to slušně.

Už jsem tady někde na foru psal, že z ní mam dojem, že je jako cirkusové kolo - takové to se závažím pro ježdění po laně. Ty nádrže dole, baterka, motor bez hluboký olejový vany. To všechno znamená jediný - 230kilo tam není. Jsou fuč.

Občas se píše o reakci plynu. Jo, je citlivej. Ale tak nějak od přirození. Mimo silnice je to spíš kombinace lehkýho chodu a bezprostřední reakce. Ale není to nic, na co by si člověk nezvyknul. KLV bylo docela hodný. Ale Raptor na tom byl stejně - parádní!

Gumy mam nově Mitas e10 dakar na předku (7mm) a e09 dakar na zadku (11,5mm). Nový s chlupama. Ty jsou pomalu delší, než špunty. Docela zklamání, protože K60 Scout byly tak o půlku hlubší. Tak uvidím, až to projedu.

Aktuální postřehy:
Motorka s plnou nádrží, s padákama, s držákama kufrů a s nějakýma drobnostma pod sedlem a v brašnách na váze 237kg.
Spotřeba podle tankování 5.8L/100.
Tankování je fakt voser. Ani tak nemyslím to, že se plní na dvakrát do každého víčka. Ale že to odsud někdy cáká, jak kdybych to lil do naběračky na polívku. Chce to mířit a lejt pomalu.
Na silnici je to takové čudné s těma špuntama, ale jakmile se sjede mimo asfalt, tak je to nepopsatelný labůžo. Rozbitý polňačky přeletí jak lítací koberec, štěrkem vysypaný koleje zvládne hooodně suveréně bez zavírání řidítek. Prostě supr.

Aktuální postřehy 6/2019:
Přes zimu jsem vyměnil ložiska v krku, vidle a centrál poslal na servis farynovi a vyměnil přední Mitas za Pirelli MT21 Rallyecross. Ta motorka je prostě boží!! Je jí úplně jedno, jestli jedu po silnici, nebo po polní cestě. Všude se cítí jako doma!

Ozzy_
Ozzy_ napsal 25.05.22 v 09:15 10b.

Hodne velkej posun od raptora At dela jen samou radost.

Mann
Mann napsal 31.01.22 v 12:34 10b.

S těma šplíchancema při tankování mám obdobnou zkušenost, jen by mě nenapadlo to takto trefně popsat Ať se vesele práší od koleček

Dzin
Dzin napsal 18.02.18 v 09:48 9b.

Parání, že jsi aspon něco koupil.

spike-cz
spike-cz napsal 14.02.18 v 17:43 10b.

Sleduju, žes vyměnil stroj, gratulace k výběru. Ať slouží podle představ.

zetor
zetor napsal 09.02.18 v 18:29 10b.

Třeba se tu někde potkáme...