Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník Igasek
Vloženo 29.1.2018
Aktualizováno 29.1.2018

Svižná, pohodlná na cestování i na vyjížďku kolem komína :)

První dojmy - První dojmy po přesednutí z TDM 850 byly suprové. Rychlejší, pohodlnější, prostě úplně něco jiného.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele na pohodovou jízdu. Dá se na ní jet i svižněji, ale na to tahle motorka není :)

Doplňky na motorce - turistické plexi, deflektor, blastery, vyhřívané rukojeti, zvýšení řiditek, ukazatel rychlosti, přešité sedlo, 3x kufr givi, padáky givi, klín pod motorem, laďáky leo vince

Po dobré zkušenosti s TDM 850 jsem se blbec jednou svezl na "devítce" a prostě se zamiloval. Vlastně jsem novou motorku ani nechtěl :)) Byl jsem se svou 850tkou spokojenej. Postupně jsem si ji vyšperkoval k obrazu svému a vlastně si ji teprve začal užívat.
A pak to přišlo. Svezení na devítce a jasná myšlenka - vyměním je.
Bylo září. Říkám si mám čas, přes zimu se něco hezkého ukáže. A co čert nechtěl, hned za 14 dní vyplula v inzerci tahle kráska :)
Jel jsem se na ni podívat a po kontrole a svezení byla volba jasná :)

Je podle mě líp ovladatelná, než 850. Určitě jde líp za plynem, lehčeji jde do zatáčky a samozřejmě má o rychlost víc.
Je to verze s ABS a má pancéřové hadice, takže to mnohem lépe brzdí.

Je krásně vybavená. Plexi, deflektor, blastery, zvýšené řidítka, přešité sedlo, 3x givi kufr, tankvak, laděné výfuky leo vince.

Od koupě jsem ji ještě vylepšil o vyhřívané rukojeti oxford a padací rám givi. Ještě bych chtěl druhý horní díl od rd moto a nějaké přídavné světla.

Na motorce byl horní kufr 46 litrů, ale nevlezly se nám tam dvě integrálky. Prodal jsem ho a pořídil maxii 3. Zároveň jsem kufr s plotnou na nosiči posunul ještě kousek dozadu. Tím vzniklo ještě větší místo pro spolujezdce :)

Nemám tendence jezdit off, takže cestovní gumy a jízda po asfaltu pro mě ideál.

Věřím, že zase nějakej ten rok spolu pojezdíme a bude dobře sloužit.

Roman_ST1
Roman_ST1 napsal 05.02.18 v 18:10

Krásný stroj, těším se, až ji okouknu na srazu

ALADAR-TDM
ALADAR-TDM napsal 30.01.18 v 17:42 10b.

moc hezká, jako nová

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.01.18 v 09:19 10b.

Igasek
Igasek napsal 30.01.18 v 08:10

Má najeto 56tis. Chlápek si to chystal na dlouhé cestování na Korsiku atd., ale pak ze zdravotních důvodů musel skončit úplně. Slávku tvoji motorku znám z klubu, měl ji pak Rorejda.
Mě se ty karbony líbí :) Není to polep, ale je to tou hydrografikou.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 30.01.18 v 08:07 10b.

Hezka barva, ABS, dobra vybava, mel jsem prakticky stejne vybavenou. Vidim meneny kotouce, kolik ma mit najeto? Co se mi nelibi jsou ty karbonov polepy, ale proti gustu...