Honda XRV 750 Africa Twin (2000)

Vlastník Krkovička8
Vloženo 28.1.2018
Aktualizováno 28.1.2018

Sen z mládí, jedna z legend Dakaru

První dojmy - Je to prostě kus železa. Poctivá Japonská práce. Když stojím ve stupačkách, koukám do očí protijedoucímu řidiči kamionu a osobáci se s respktem tlačí ke krajnici😀. Na silnici sedí jak přibytá a nerozhodí ji ani díry ani železniční přejezd.

Motorku bych doporučil pro - Pro holky to asi moc není, i když moje dcera měří asi 170 a váží 55 kg a taky jí zvládne.

Doplňky na motorce - Doplňky: padáky( nezbytné), topcase Givi, boční hliník( samodomo, ale funkční), vysoké plégo, malý tankvak Givi ( nacvakávací, na drobnosti vynikající)

Velká spokojenost!!! Měl jsem už pár motorek, ale tuhle velkou mrchu jsem si pořídil až ke 40 narozeninám. Už jsem jí chtěl dřív, ale nebyli prachy. Pořád jsou hodně drahý, ale už sem to nevydržel. Když jsem dostal "povolení" od manželky, tak jsem asi 4 měsíce hledal ve všech možných inzerátech. Preferoval jsem stav, výbavu a polohu kolem Prahy. Jednoho krásného dne ( asi v půlce listopadu 2015) jsem zapřáhl vozejk za auto a vyrazil. Měl jsem vyhlédlé dvě. Jedna v Rudné a druhá u Kladna. Byl jsem rozhodnutej, že jednu z nich přivezu. Jela se mnou moje dcera Eliška ( taky motorkářka), jako morální podpora a rádkyně. A vybrali jsme dobře. S Afrikou jsem dneska začal třetí sezónu a je to fajn. Jezdím hlavně okolo komína ( asfalt a šotolinu) tak toho moc nenalítám. Najel jsem něco přes 7000 km a každý výlet nebo vyjížďka je pro mě ohromná radost a štěstí. Máme za sebou jeden delší výlet ( 5 dní Slovensko - Dukla 1900 km) . Nádhera! Letos plánujeme s kamarády Rumunsko, tak doufám, že to vyjde. Mimo prasklého spojkového lanka žádný problém. Motor tahá pěkně odspodu, na dálnici ( tý se ale vyhýbám) chybí 6. Koně mi naprosto stačí. Nepotřebuju jezdit přes 200! Afrika vyniká především svou univezálností a kvalitním zpracováním. Dá se sní jezdit na pohodu a kochat se krajinou, ale i si zařádit na polní nebo lesní cestě ( když jsou hrubší vzorky), není problém šotolinové výjezdy a brodivost je fakt neuvěřitelná.

Rum79
Rum79 napsal 22.09.20 v 09:12 10b.

Ahoj dobrá recenze, koukám že jsme na tom podobně s koupí moto. Mně ji doma taky schvalila žena a teď když o víkendu je chvíle tak jedeme spolu. Krásný stroj .

Ladinzx10r
Ladinzx10r napsal 28.06.18 v 21:55 10b.

Poctivá strojovna

Skrblík72
Skrblík72 napsal 14.02.18 v 23:19 10b.

Jekub
Jekub napsal 04.02.18 v 18:39 10b.

Moc pěknej kousek. Gratulace je splnenemu snu

Samíc
Samíc napsal 04.02.18 v 13:35 10b.

Moc pěkná