Ducati Monster 900 (i.e.) (1997)

Vlastník Johnny83
Vloženo 26.1.2018
Aktualizováno 26.1.2018

konečně jsem dospěl k názoru, že na svezení na našich silnicích jsou i vhodnější motorky než supersporty

První dojmy - po projetí na kámošovym Zedovi 750 jsem usoudil, že se na tom jede mnohem líp než když se člověk krčí na nepohodlnym supersportu. trochu mi to začalo vrtat v hlavě, protože do tý doby byly SS pro mě ty jediný správný motorky na silnici.

se ZXR jsem byl sice spokojen, ale jelikož už se kolem nás pomalu začali slétávat čápi, a já si vzhledem k nejistotě, co bude pak, a že si asi těžko budu obhajovat nákup motorky, uvědomil, že 400 asi dlouho stačit nebude. navíc jsem objevil kouzlo naháčů a začal vybírat stroj na delší časový horizont, takže jsem musel jednat rychle. v hledáčku jsem měl Raptora 1000, ale když se objevil tenhle Monster za slušný prachy, neváhal jsem. Jel jsem zase sám, jak je ostatně u mne dobrým zvykem, a už při cestě jsem si začal nadávat, co jsem za kokota, že Ducati vůbec nerozumím a proč jsem s sebou aspoň někoho nevzal. uklidňoval jsem se tím, že se jedu jenom podívat a že by byla blbost to koupit, jedině že by třeba byl ochoten ještě něco slevit to samozřejmě vzalo za své hned co jsem přijel a viděl jí naživo bylo to udělaný jako café racer, SBK řídítka, vidlice hodně puštěný v brejlích, gumy starý, při zkušebce mi zadní klouzalo při každym podřazení, ale všechno fungovalo, nic neteklo, rám rovnej, nádrž sice lakovaná, ale budiž. slevu dal, takže jsme si plácli a já opět koupil hned první motorku, na kterou jsem se byl podívat po koupi jsem to dal pro jistotu známýmu co opravuje motorky, jestli by na to nemrknul, jen pro klid mé duše. ten mi za dvě hodiny volal, ať si pro to přijedu, že motor je úplně v hajzlu, tlaky jsou 6,5, ventilový vůle úplně mimo a řemeny v prdeli a že to je na generálku a že tu on dělat nebude, ale ať si připravim tak 35 tisíc. tak jsem chvíli uvažoval o tom, že to prodám na díly, do toho se mi ale popravdě moc nechtělo a tak jsem jako poslední možnost zvolil Papežíka, jestli by mi na tom neudělal velkej servis. tam se naštěstí ukázalo, že je vše ok, tlaky 11 a 10,5, ventily byly ještě v toleranci a řemeny by taky ještě něco snesly, ale že vše udělal a vyměnil, dal mi tam i zánovní spojku, protože ta moje byla před smrtí, a fertig. dal jsem mu 11 tisíc a těšil se na sezónu. s kámošem jsme se domluvili že pojedeme hned zkraje sezóny do Mostu, no a když jsem k němu vezl motorku, že jí naložíme do dodávky, tak jsem měl crash babka přede mnou si na poslední chvíli bez blinkrů rozmyslela odbočení do květinářství a stačila sekunda mojí nepozornosti a bylo to. takže jsem celou sezónu místo ježdění sháněl přední kolo, což se nakonec sice pozdě, ale přece podařilo. ještě že jsem zatim neprodal ZXR a mohl se svést aspoň na něm, ale co čert nechtěl, začalo zrovna zlobit startování za tepla, takže jsem měl v garáži sice dvě motorky, ale obě nepojízdné super sezóna

Mario81
Mario81 napsal 02.02.18 v 10:09 10b.

Paráda

s4r
s4r napsal 30.01.18 v 21:43 10b.

Krasavec!

robert-fiskandl
robert-fiskandl napsal 30.01.18 v 21:34 8b.

mikespikes
mikespikes napsal 30.01.18 v 19:43

Tak zkus teď.

Johnny83
Johnny83 napsal 29.01.18 v 17:00

rád bych ale máš neveřejnej profil