Honda XL 1000V Varadero (2008)

Vlastník Romča45
Vloženo 3.1.2018
Aktualizováno 3.1.2018

Vysoká,obratná,dostatečně silná s možností mnoha úprav a doplňků.Na silnici dobře drží i v náklonu.

První dojmy - Na mne vyšší než BMW rt. Je lehčí,nutno více řadit. Méně ochrany protivětru-nohy nejsou vůbec kryty. Na místě lepší obratnost. Spotřeba akorát a dojezd taky slušnej. Dobrá výbava-3 kufry,vysoké plégo, vyhřívané grypy a sedla, přídavná světla, padáky, odpružení ohlins.Gelové sedlo.

Motorku bych doporučil pro - Ideální na cestování ať po naší zemi nebo na kraj světa. Je to stroj pro vyzrálé bajkery co se nikam nehoní. Jakou dáte péči stroji tak vás podle toho i doveze.

Doplňky na motorce - 3 Kufry, vyhřívané gelové sedlo a grypy, přídavná světla jiný pleksisklo,odpružení Ohlins

Chtěl jsem něco novějšího a kamarádi v partě ho mají.
Po koupi jsem servisoval v Honda Mladá Boleslav-velmi slušný stav. Bylo nutno posílit dobíjení-hodně spotřebičů.Překódoval jsem klíče. Občas nezhasl imobilizér tudíš nestartovalo. Prý častá věc na Varanu. Velmi špatně se staví na centrální stojan. Možná k vůli jinému odpružení na zadku. Posez v pohodě jen stojím pouze na polovině chodidel. Batůžek má dost místa a pohodlné opření o kufr. Sedlo nekluzné a gelové takže super. Padáky jsou asi nejnovější typ, mohu si na ně natáhnout nohy a drží mi tam.
Při jízdě se cítíte vysoko, zase je lepší přehled přes auta.Výkon motoru tak akorát. Jen je potřeba více řadit s naloženým strojem. Na cestování je dobrým strojem. Je celkem pohodlná i na delší trasy. Dá se velmi dobře ovládat i ve stoje-na protažení nohou nebo lehký terén. Terén jsem zkoušel jen v lese. Přilnavost hodně ovlivňuje obutí-já měl silniční gumy. Zkoušel jsem si jí párkrát položit a zvednout. Chce to cvik, ať vám nelupne v zádech. Ideál je dřepnout zády k sedlu,opřít zadek o sedlo chytit řídítko a madlo pro spolujezdce a zvedáte nohama-né zády.
Jinak to je profláklý stroj na našich silnicích. Je známý jako slušný držák a dost vydrží.

Romča45
Romča45 napsal 03.07.22 v 17:55

Tak po delší době - hodnocení. Pokud to mám shrnout tak na dálky je ideální. Spotřeba na dálky ve dvou a plné kufry 6,3. Ježdění sólo bez kufrů 5 litrů. Spolehlivost vynikající. Jednou ročně pravidelný servis v autorizované servisu Honda Denár Mladá Boleslav. Vážné závady nebyly žádné, jen spotřební materiál(kapaliny, destičky, řetěz StB...). Za mne spolehlivý a ovladatelný stroj. Drobná vada je jeho výška. Lidí menšího vzrůstu nebo z krátkýma nohama mají problémy s manipulací na místě.

Guga
Guga napsal 30.06.22 v 12:53 10b.

Krásný kousek

tomcruise77
tomcruise77 napsal 10.01.18 v 05:52 10b.

Romča45
Romča45 napsal 09.01.18 v 08:16

Byl jsem na nultém_ročníku srazu Varader v Číhošti. na fb mají stránky. Když tak se tam potkáme.
Honda XL 1000 Varadero fans-Czech

FranaD
FranaD napsal 05.01.18 v 16:44 10b.