Piaggio X9 (2003)

Vlastník AldaHL
Vloženo 31.12.2017
Aktualizováno 1.1.2018

Pracovní přibližovadlo na každodení jezdění nejen do práce.

První dojmy - Po delším bádání na internetu,čtení mnoha recenzí jsem nakonec do užšího výběru dostal Piaggio X9 500 Evolution a Aprilii Atlantic. Motor mají oba stroje narosto stejný , takže jsem vybíral podle vzhledu.

X9tku jsem pořídil pro každodení dojíždění do práce.Již při jízdě od původního majitele mě překvapil zátah jednoválce , který po přidání plynu vcelku ochotně zrychluje a rozhodně se nemohu považovat za brzdu provozu :) .Další klad je velký kufr a i prostor pod sedlem do kterého se opravdu vleze hodně věcí. Přesto je pocit uplně jiný než jsem zažil na svoji ZX6R , ale jedná se o praktický skůtr na přepravu z místa A do místa B. Na skůtru mám vyšší plexi a ochrana před větrem je naprosto parádní a i jízda v dešti není žádny problém. Za takovou spíš machrovinku považuji elektrohydraulický stojan :) kdy po zmáčknutí ovladače se skutr dá sám na hlavní stojan. Dále je vcelku praktické vyhřívání sedadla ve dvou stupních ohřevu. V nejbližší době mě čeká vyměna oleje v předních tlumičích a klasický servis s kontrolou variátoru. Jediná výtka je k přístupu ke všem komponentům, což je ale u skůtru taková daň za krásu kdy je vše krásne zakapotováno a např. přístup k baterii , která je schovaná v zadní části a v mém případ to znamená demontáž kufru. Zatím až na drobnou závadu na elektro instalaci imobilizéru a vadném regulátoru napětí u mě převládají kladné pocity.

Racek.
Racek. napsal 01.01.18 v 21:42 10b.

Měl jsem 250tku , super dělník na každej den a relax

Milan1963
Milan1963 napsal 01.01.18 v 13:57 10b.

Podařený stroj, líbí se mi. At' Ti dělá jen radost.