Honda GL1800 GoldWing (2012)

Vlastník mr-norris
Vloženo 28.12.2017
Aktualizováno 28.12.2017

Spolujazdkyňa sa na predchádzajúcej moto necítila bezpečne, tak sme hľadali pohodlnú motorku pod zadok mojej manželky. Keďže najpohodlnejšia motorka na trhu je Goldwing, tak sme ju kúpili. Máme za sebou prvú sezónu.

Dovezená z USA.

BMW K 1600 GTL: Chcel som Goldwing

První dojmy - Motorka prekvapila svoju veľkosťou a hmotnosťou, ale netreba sa zbytočne báť, pri pohnutí sa z miesta hmotnosť zmizne a dá sa naozaj dobre ovládať. Prekvapí pohodlím, hlavne jazdec je nadštandardne chránený za rozmernou kapotážou, spolujazdkyňa je už na tom horšie. / Ono na mne fouká...no to na motorke zvykne.../

Motorku bych doporučil pro - Motorka je určená na dlhé cesty, my sme zatiaľ jazdili v rámci Slovenska, ale v pláne je navštíviť susedov, kde je tiež krásne.

Doplňky na motorce - Neplánujem žiadne doplnky.

Motorka je určená na asfaltové cesty, najlepšie mimo mesta, bez problémov v chladnom počasí, ale jazdu na nespevnenom povrchu si s týmto kolosom neviem prestaviť. Tiež si treba rozmyslieť, kde človek zastaví- na šotoline pri ceste treba rátať, že po zastavení sa nohy na šmykľavom povrchu popri motorke rozchádzajú a je čo robiť, aby sa posádka na motorke po zastavení nevykotila- hmotnosť sa zase ukáže. Motorka je určená na dlhé cestovanie s maximom pohodia.

Najúžasnejší na motorke je motor 6- válcový boxer, vždy s dostatkom sily, v nízkych otáčkach len bzučí ako elektromotor, pri pridaní plynu sa aj tak chová. Žiadne vibrácie, vždy dostatok výkonu v celom rozsahu otáčok. Spotreba 6 l.

Prevodovka je 5 stupňová, spočiatku mi chýbal ukazovateľ zaradenej rýchlosti, zvykol som si a navyše motorke je to jedno, aká je zaradená rýchlosť, ide vpred za každých okolností.

Brzdy brzdia podľa očakávania, ale hlavne v meste treba mať na pamäti, že váži 420 kg, jazdu v meste si rozhodne neužívam, mesto radšej pobehám na skutríku.

Svetlá svietia veľmi dobre, aj v noci sa cestuje príjemne. Početné čudlíky sú v noci presvietené, nie je problém sa v nich orientovať.

Motorka má integrované, diaľkovo ovládané uzamykateľné kufre o objeme 150 l.

Príjemnou vecou na dlhé rovné úseky je tempomat, prekvapila má audio aparatúra, nepredpokladal som, že budem na motorke počúvať hudbu, ale ako ju má určite každý pustenú v aute, tak aj na motorke mám počas jazdy pustené rádio, ev. ešte radšej mp3 hudbu. So zvyšujúcou sa rýchlosťou sa automaticky zvyšuje aj hlasitosť v predných a zadných reproduktoroch, čo ešte umocňuje pôžitok z jazdy. Vyhrievanie heftov, sedadiel a nôh jazdca je príjemná vec do chladného počasia. Motorka má elektricky nastaviteľné zadné pruženie a elektrickú spiatočku, tú pri mojej výške a váhe nevyužívam, ale je dobré ju mať v zálohe.

Príjemne prekvapili rozmerné spätné zrkadlá, keďže sú umiestnené nízko , tak som predpokladal, že v nich nič neuvidím, ale opak je pravdou. Predné plexi nie je elektricky nastaviteľné ako u konkurencie, po kúpe motorky som ho nastavil do najvyššej polohy a viac som sa ho už nedotkol.

Od začiatku som si nemohol zvyknúť na automaticky sa vypínajúce blinkre a keď som opakovane pri odbočovaní zistil, že neblikám, odvtedy priebežne palcom v križovatkách kontrolujem ovládač blinkrov.

Pruženie je tuhšie než som očakával, po sezóne sa kompletne menilo a tak uvidíme budúci rok.

Závady počas sezóny som nespozoroval žiadne, motorka po sezóne absolvovala dôkladný servis u Richarda Winga v Prešove, takže je pripravená na novú sezónu.

Appe
Appe napsal 06.03.24 v 17:06 10b.

Nádherný stroj a zajímavá barva Ať slouží dlouho a pohodově

podle-ženy-puberťák
podle-ženy-puberťák napsal 18.02.24 v 06:11 10b.

Kdybys měl v plánu i severní Moravu, Jesenicko, tak se stavte, budete vítáni

Myšák_Míša
Myšák_Míša napsal 08.08.23 v 14:10 10b.

Ahoj, neměl bys návod k používání??

drake1961
drake1961 napsal 12.09.21 v 15:48 10b.

MOC KRÁSNÁ...

Kinča
Kinča napsal 22.05.21 v 13:20 10b.

Super, třeba do ní jednou taky dorostu