renocar_unor

Suzuki GN 250 custom (1993)

Vlastník Raisto01
Vloženo 27.12.2017
Aktualizováno 14.12.2022

Maloobjemová klasika, vhodná pro každého, kdo má alespoň trochu rád retro.

Motorka koupena od deny_sek (Choceň)

Suzuki GN 125: slabší

První dojmy - Na jednoválcovou 250 táhne velice pěkně. Jde hned odspodu, nemá v podstatě žádné výkyvy, čitelná s brzdami tak akorát. Spotřeba do 3 litrů, záleží na stylu jízdy. Design absolutní klasika, vyloženě láká k úpravám, to zas je ovšem horší s tím naším STK.

Motorku bych doporučil pro - kdokoliv do 180cm, pak už je to malý

Doplňky na motorce - Spíše vzhledem k věku nutná repase - upravený tvar sedla + nový potah, lak nádrže a bočnic, nižší otevřená řidítka, menší zadní světlo, nové přední světlo (odrazná vrstva v rozkladu) a pár věcí spíše designového charakteru, na funkci rostlináře nemající vliv

Domácí úprava na "Scramblera". Vše tak, aby nebyl na stk problém, spíše jen designové změny.

Potřebovali jsme další stroj, aby si i paní občas mohla pojezdit, přeci jen z V-Stromu je to trošku vysoko. Hledal jsem něco hodně klasickýho s menším objemem a za rozumnou cenu. Tak toho tedy na trhu opravdu moc není. Naštěstí se objevila tahle kráska a po odstranění klasických vad, které jsou snad po každém prodávajícím (totálně zašvihaný karburátor, prokluzující spojka, rozvoďák na konci životnosti a fakt "dojebaná" elektrika), je to opravdu příjemný stroj. Nic pro nikoho nad 180cm, ale jinak lehký, hravý, málo to žere, překvapivý zátah do 100 km/h, pak už to leze podstatně pomaleji. Kombinace předního kotouče a zadního bubnu je na tu váhu tak akorát, podvozek je vzadu zbytečně tvrdý a předek zase měkčí, ale to je vzhledem k věku celkem klasika.
Na poježdění po republice, dokonalý stroj. Všude chválen pro spolehlivost, tak snad to tak bude. Vizuál je čistě subjektivní záležitost, nám se líbí

Curie1000
Curie1000 napsal 18.07.23 v 07:45 10b.

Dobrý den, prosím Vás, jak jste řešil sedlo? Klasické sedlo mi na GN nevyhovuje, potřebuji sedět přímo tam, kde se začíná zvedat. Rád bych něco jako máte vy, ale nevím jak postupovat, koupit se to nikde nedá, nebo jsem aspoň nenašel. Děkuji za info Mach

-Jandys-
-Jandys- napsal 22.12.22 v 21:07 10b.

Pěkná a decentní úprava , má to vkus, řešil jsem podobně kvůli STK se svou VX.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 16.12.22 v 06:15 10b.

Krásná úprava. Většinou nabádám lidi k zachování původního stavu, ale toto je opravdu moc povedené. Mít 80 kilo a metrpade, tak je to ideál.
Mašina musí být v této elektronické době opravdový skvost a každý, kdo zažil MZ-ty, Jawy, ČZ a Simsony musí nad tímto zatajit dech. Přeju ať vydrží hodně dlouho a dělá radost.

marafzs600
marafzs600 napsal 12.01.19 v 15:50 10b.

Pěkný stav

AlešT.
AlešT. napsal 26.08.18 v 14:01 10b.

Srdce zaplesalo, jasných 10