Honda PCX 125 (2013)

Vlastník Alan60
Vloženo 10.12.2017
Aktualizováno 18.1.2018

Lehký a obratný skútr, protože je to Honda, tak až na drobné výjimky spolehlivý. Po čínách úplně jiná třída.

Motorka koupena od FIRMA:Top moto - Route 55 Teplice

První dojmy - 2013 -V obchodě porovnání s Kymco Yeager. Honda nižší, hned mi padla pod ruce, neboť ač opticky menší, přesto prostornější. Nenarážel jsem si řídítky do kolen. První jízda z obchodu byla velmi příjemná, ač se skútry zajížděly, přesto byl znát obrovský rozdíl zejména v jízdních vlastnostech proti čínským skútrům.

Motorku bych doporučil pro - Podle mne pro všechny, kteří potřebují cestovat do práce kratší trasy, do města nebo jen tak se toulat celé dny po krásách české země (samozřejmě i Morava a Slezsko) a kochat se.

Doplňky na motorce - Top case, blastery, vyhřívané gripy Speeds, kromě hlavních světlometů všude LED, aretace sedla v otevřené poloze, varovné blinkry, hodiny s teploměrem a voltmetrem, držák navigace. Letos ještě přibudou boční nosiče a kufry.

PCX jsem vybrali na základě testování a zkoumání v Top moto, konkurent byl za stejné prachy Yeager od Kymca. Honda nižší, což je dobře pro manželku , víc místa pro nohy a v malých rychlostech na parkovišti se chovala neutrálně. Na rozdíl od Kymca, které mělo snahu zatáčku zavírat. Samozřejmě netuším, jak byly na obou nafoukané gumy... Dál nasledoval test plného plynu. Yeager začal zrychlovat vlažněji, PCX vyrazilo hned za plynem. A bylo rozhodnuto. Jsou to již 4 roky staré záležitosti, text doplním. neboť za tu dobu mám 45 000km zkušeností, žena 39 000. A toulání se na malých skútrech si stále užíváme, i když se doma mihlo Piaggio X9-500 a přibyl DL650 Vstrom.