Ducati Monster 1200S (2017)

Vlastník Farock
Vloženo 9.12.2017
Aktualizováno 25.12.2023

Pěkná, klasická italská, červený Ducati Monster 1200.Chtěl jsem červenou, protože pro mě je červená Ducati jako pro někoho červené Ferrari.Prostě si ji v jiné barvě nemůžu představit, okrem s označením tricolore ale to je zase jiny level a o nějaký ten pe

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 4-Krč)

MV Agusta Brutale 910 S: Ducati jsem okukoval už od mládí a chtěl si ji jednou pořídit ale stále to bylo finančně nedostupné.ale prostě to byl "sen" že ji prostě jednou zkusím.Kurva jsem tu na tom světě jen jednou druhá šance nebude.Tak jsem rozbil prasátko a šlo se na věc .Nelit

První dojmy - Super jízda,užil jsem si hned od prvního kilometru.Neskutečný zvuk už s klasickým originálním výfukem.Perfektní vyvážení a ovladatelnost.Když jsem se o ní začal zajímat a pokutovat že si ji pořídím tak jsem byl vyzkoušet předváděčku přímo v Ducati Praha, ač jsem se tomu bránil do poslední chvíle ,protože jsem věděl že jak si ji jednou zkusím na ostro budu jí chtít ještě víc než jsem chtěl.

Doplňky na motorce - Boční karbonové kryty chladiče s nápisem "S",,CNC přední šestihran anodizované předpínání vidlic,blinkry Ducati Performace .Větrný štítek Ducati Performance.Přidal jsem polepy a kryt chladiče.A co nevidět přibude SC Project .Tak SC Project už je tam kde má být a ted se chystá další doplněk a to zadní světlo plus tedy už jsou nacestě padáky do kol ale víceméně to bude spíše plnit estetický úkol .
Tak co je v plánu dál na přidání .Tak jsou to řidítka od firmy Rizoma,grypy Ducati performance,stupačky Puig. Víčko nádrže Rizoma i .Tak jsem zakoupil i mimo plán ,carbonový kryt místo originál plastu.Už jsem po něm koukal dýl ale ty ceny za ten carbon jsou dost vyšponované. Nakonec jsem narazil na jeden v dánsku kde cena už byla příznivější, tak jsem ho objednal .Tak stupačky zatím nevšli protože, ačkoli jsou dělané na tuhle motorku tak tam nepasují, ve smyslu že se nedají sklopit. Vše se probralo ze zastoupením v CZ, s tím že se na to u Puigu ještě podívají. No a co jsem dál montoval? padáky taktéž od Puigu, jediné které se mi i po estetické stráncne líbili. Dokoupený kryt motoru od Evotech. Přikoupeny nádržky na brzdovou a spojkovou kapalinu od Ducaty by Rizoma. Tak se nakupovalo dále ,spojková a brzdová páčka Ducati by Rizoma kterými jsem nahradil Seven Strada Racing a ještě se koupil kryt olejového chladiče od Evotech Performance.Tak se dokoupili gripy od CNC Racing ale řeknu vám že ty Italové to snad na hranice nosí pěšky poač ta cena za poštu je pomalu to co to stálo samotné .

Tak už mám najeto nějaký ten km a musím říct že z jízdy jsem nadšen. Motorka není určena primárně na cestování ,da se s ní cestovat ale je potřeba častějších zastávek k protažení těla a jeden zátah dát třeba Švícarsko by byla sebevražda .Ale jinak na denní vyjiždky super.Je to prostě hravá holka.Docela mě překvapil zvuk s original vyfukem, kdy jsem si říkal že snad nebude ani zapotřebí laděný výfuku .No nakonec jsem neodolal a podlehl kouzlu a zvuku SC-Projectu a musím říct že SC- Project zvedl pomyslnou laťku o kus výše. Ze začátku jsem si nebyl jistý a koukal na různá videa na youtube zda ten zvuk za to stojí a mohu vám říct ze na videu je to tak na 80%.Nic se nevyrovná to slyšet na vlastní uši. Nakonec jsem teda obětoval 19000kč a šel do toho.Při výměně me docela zaskočilo jak je original těžký oproti SC i když oba plní normu tuším že euro 5 ? Možná že uš 6 teď přesně nevim.Je jasné že byli použity rozdílné materiály při výrobě ale i tak to překvapí když je to ve stejné velikosti a má to o pět kg méně. Vyfuk jsem objednal a čekal než mi ho vyrobí cca měsíc a půl i s dodáním. Zvladl jsem to vyměnit doma sám ,nic složitého. Nemohl jsem se dočkat až to s ním natočím a uslyším ten zvuk na vlastní uši. No opravdu vědí co vyrábí a hlavně jak to vyrobit.Samozřejmě šel ven db kiler.Je na šroubek který je přihevtlí ale tak aby to šlo vyndat ,oprvdu myslí na všechno .
Motorka má tři jízdní režimy,Turing,Urban a Sport,přičemž u každého s těch režimů se dá navolit jejich síla od 1-8.A to u DWC - kontola trakce,dohlíží aby se motorka nepostavila na zadní kolo,ABS - brzdy,DTC - kontrola trakce prokluzu zadního kola,pak tři režimy motoru,hight,med,low.Samosřejmě že motorka má quick shifter kdy se dá v menu vypnout či nařídít jen řazení bez spojky stupně nahoru.Jnak při zapnuti lze řadit dolů i nahoru.Kde se tento sistem mě osvětčil je řazení před zatáčkou nebo po ní kdy se člověk může soustředit jen na jízdu.Motorka si sama hlídá výměnu oleje nebo roční návštěvu pokud se nenajede na olej potřebný počet km.Jendou jsem neodolal a vyzkoušel na motorce režim SPORT no a kurva z garážového poníka se najednou stal divoký mustang .Motorka se zvedala i při zařazení třetího rychlostního stupně a dala mi zabrat abych ji udržel pod kontrolou.No hned sm se vrátil ke svému oblíbenému režimu urban, který jsem si postupem času upravoval až na to co mi sedne nejlépe tak abych si jízdu užil .Hned jsem pochopil že režim sport bude na okruh né na běžnou silnici .
Podvozek je öhlins předňí vidle a zadní central,tedy u verze S, což je ta má .Nešteloval jsem ,vyhovuje mi nastavení takové s jakým jsem ji dostal.

Milanek13
Milanek13 napsal 07.01.20 v 10:34 10b.

Taky jsem hodně nad 1200S přemýšlel ,ale to bych už měl Monsterů doma moc , tak jsem si nakonec koupil Supersporta . Opět červený.
Polepy jsou moc pěkné

800XCx
800XCx napsal 11.04.19 v 10:30 10b.

makyno695
makyno695 napsal 02.02.19 v 13:59 10b.

Dobre si si vybral, vela stastnych a bezpecnych km prajem za 10b[img]https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2019/05/471388_07a1a4ac42a35cb0efaeacfe31349e15.jpg

Farock
Farock napsal 01.02.19 v 21:55

Díkes

Gitula
Gitula napsal 14.12.18 v 01:16 10b.

Nadhera:)