renocar_unor

Kawasaki Z 650 (veterán) (1976)

Vlastník solf
Vloženo 7.12.2017
Aktualizováno 2.1.2018

Pro mě jedna ze tří nejhezčích motorek navazující na proslulou Z1 a následovaná neméně krásným Zephyrem 750. Jedná se o model z prvního roku výroby.

Kawasaki W 800: Původně jsem chtěl něco novějšího, ale retro, ale když jsem se na jednu W800 dojel podívat, nepřeskočila tam ta pověstná jiskra, na fotkách se mi líbila víc, než pak ve skutečnosti.

První dojmy - Motorku jsem koupil už po repasi, ale měla pár dílů z novějšího typu, jako blinkry, zrcátka, zadní tlumiče, brzdovou pumpu apod. Tak jsem přes E-bay sehnal až na sedlo vše původní, takže nyní by měla být snad v originál stavu. Pouze výfuky jsou starší povedené repliky, ale podařilo se mi koupit i originální výfuky na tento model s krásným chromem, ale ty šetřím pro historii.

Jezdím a kochám se, ale když je potřeba, motor má dostatečnou sílu, aby člověk nebyl brzdou provozu. Je to krásná klasika, na které je také vidět, jak se mýlí ti, kteří dodnes vzývají technickou úroveň všech čs. motorek a možná stejně jako já dříve se nesetkali s technikou, která už v 70. letech byla dostupná jinde ve světě. To samozřejmě neznamená, že bych se kvůli tomu zbavil své panelky, která mi bude vždy připomínat dětství.

Marty68
Marty68 napsal 22.01.21 v 12:42 10b.

parádní stroj , krásná barva.

Romulus.
Romulus. napsal 22.05.20 v 08:25 10b.

Nádherná mašina

Džufir
Džufir napsal 09.08.18 v 17:36

Krásná klasika

krystof-k
krystof-k napsal 02.02.18 v 20:44 10b.

Krásná

solf
solf napsal 02.01.18 v 05:31

Dík za názor, ale jsem příznivcem původního stavu, proto jsem se rozhodl pro původní tvar sedla. Navíc občas vyvezu drahou polovičku, což by asi s tím cafe-racer sedlem nešlo.