BMW R 100 (1983)

Vlastník Dzarous
Vloženo 5.12.2017
Aktualizováno 5.12.2017

Můj traktor jménem Geršanda. Krásná v každé barvě, pokud je tou barvou černá.

První dojmy - Koupil jsem ji v Německu po nějakým půlroku hledání. Chlápek ji položil a protože měl rodinu a malý děti, uložil ji na nějakou dobu do stodoly, než ho manželka dobuzerovala k prodeji. Původně byla s krytem, tedy nejnevzhlednější věcí ve vesmíru. Odmontoval jsem ho a uznal, že bez něj se nám oběma existuje líp.

Doplňky na motorce - Tenhle stroj si prý přímo říká o přestavbu. Ne, neříká. Nejkrásnější je taková, jaká je. Maximum co hodlám vyměnit jsou nesnesitelně úzká řídítka. Rád bych ji dopřál i originální přední blinkry (které neměla kvůli krytu).

Chtěl jsem jí vždycky. Byla to vysněná záležitost a co jí mám, nedělám nic jinýho, než se v ní hrabu. Vždycky praštím nářadím o zem a řvu, že už na to seru, nakonec ale uznám, že je to nádhernej stroj a začnu znova.
Je to velká a těžká potvora, pro manipulaci chce sílu. Motor je skvělá, úchvatná záležitost s perfektním chodem a ještě lepším zvukem. Přidáte plyn a trhne to s váma do strany, prostě nádhera. Je skvěle odpružená a tedy i pohodlná. Řadí přesně a řídí nezáludně, i když řídítka by fakticky měla být širší. Hodně dobržďuju motorem, protože co naplat, dáma není nejmladší a brzdy tomu odpovídají. Pohodlná cestovní rychlost je kolem stovky. Jde to samozřejmě víc, ale nejsem úplně fanoušek rychlé jízdy.
Nějakou dobu stála, takže většina šroubů ani nešla uvolnit. Měnil jsem přední lampu a chtě nechtě jsem kvůli tomu musel odpojit elektriku. Než jsem to dal zase dohromady, notně jsem se zapotil. Jestli vám někdy někdo řekne, že je elektrika na starejch motorkách jednoduchou záležitostí (jako mně), pošlete ho ke všem čertům. Jednou mě nechala viset na dálnici, protože přestala dobíjet. Postupně dostala nový regler, uhlíky, alternátor, baterku a nevím co ještě, stejně to není v pořádku. Rezignoval jsem s tím, že to prostě vyřeším přes zimu.
Je jich tu sice málo, ale náhradní díly jsou v pohodě k dostání na německých internetech. Není to levný kraj, ale nic, co by ruinovalo rozpočet. A sehnat se dá skutečně všechno.

Čadil
Čadil napsal 24.03.18 v 15:00 10b.

Dzarous
Dzarous napsal 13.01.18 v 22:39

Zdravím všechny a děkuju za komentáře. Skutečně by se štít hodil, trochu koukam po maskách na R 90, ale uvidim. Jinak motorku mam rozebranou a postupně ladim mouchy na sezónu. Dobíjení skrze nový rotor alternátoru řešením není, neboť nový už Geršanda má. Upřímně nevím kde je problém, ale mám z něj čím dál méně vlasů. Bude to nějaká volovina, co se těžko hledá, nicméně generálka elektriky je plánována na březen a bude zu grund.

kratop00
kratop00 napsal 12.12.17 v 09:21 10b.

Ten kryt byl fakt hnusný, ale nějaký menší štítek by se hodil. Už kvůli hmyzákům.

NYPD
NYPD napsal 10.12.17 v 23:19 9b.

krásný nadčasový kus. Třeba přijdeš časem i na cht tomu ošklivému krytu

Sob78
Sob78 napsal 10.12.17 v 21:14 10b.

Ty kráso, parádní! Je vidět, že máš styl a jasnou vizi. A ty mouchy...ty k těm našim dámám v letech prostě patří