Suzuki DL 650 V-Strom (2006)

Vlastník Goodji
Vloženo 30.11.2017
Aktualizováno 30.11.2017

Vloženo: 13.01.2018, Uskutečněno: 13.01.2018, Stav tachometru: 18147 km, Zhlédnuto: 130x

Dnes jsem vyměnil původní (zelenou) chladící kapalinu, za kapalinu Sheron Antifreeze Maxi D G12+ (fialová). Měla by být mísitelná s G48 i G12, ale raději jsem systém důkladně vypláchl vodou. Výměna je jednoduchá. Musí se demontovat levý plast pod nádrží. Po sejmutí víčka chladiče a zátky expanzní jsem vyšrouboval výpustný šroub na boku vodního čerpadl na pravé straně. Až kapalina vyteče, sejme se z chladiče levá hadice a skloněním se vypustí zbytek kapaliny. Pak zbývá jen vypustit expanzní nádobku. Já jsem použil kompresor a ofukovací pistoli. Koncovku ofukovací pistole jsem omotal lepící páskou tak, aby hubice alespoň trochu těsnila v hrdle expanzní nádobky. Mírným přetlakem jsem kapalinu vytlačil do chladiče a otdud již vytekla do čerpadla a vypouštěcí zátkou ven. Druhou možností je sejmout hadičku na přední straně expanzní nádoby (hůře přístupná) a nechat kapaliny volně vytéct.
Kapalina se smísí (ještě před naplněním do chladiče) v poměru 1:1 s demineralizovanou, nebo měkou kohoutkovou vodou (použít destilovanou vodu není dobrý nápad, přesto že k tomu některé manuál nabádají). Expanzní nádoba se naplní po horní rysku a zazátkuje se. Zbytek kapaliny se naleje do chladiče. pomalu se dolévá, dokud hladina nepřastane klesat. zazátkuje se chladič a krátkou jizdou se motor zahřeje tak bay se otevřel termostat. Po vychladbutí motoru se doplní kapalina do chladiče, případně i expanzní nádoby.

• Ukazatel zařazené rychlosti

Namontoval jsem indikátor zařazené rychlosti (čína). Koupil jsem ho tady: https://goo.gl/SohfBy Připojuje se do servisního konektoru, takže instalace je velice jednoduchá. Já jsem ho chtěl mít na kap

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 13.01.2018
    Uskutečněno: 13.01.2018
    Komentářů: 1
  • Výměna vzduchového filtru

Vyměněn vzduchový filtr Vzduchový HFA 3611 (bonatrade.cz).

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.01.2018
    Uskutečněno: 10.01.2018
  • manipulační plošina

Tak jsem konečně dodělal manipulační plošinu pro motorku. Teď se s ní dá motorka lehce parkovat a přemisťovat po garáži. Není to žádný " hi-tech", ale pro mé potřeby dokonale vyhovuje.

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.01.2018