renocar_unor

Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník durino
Vloženo 28.11.2017
Aktualizováno 30.9.2019

Je to klasika so všetkým dobrým aj zlým čo k tomu patrí.

První dojmy - Hneď ako som sa na ňu prvý krát posadil som vedel, že ju musím mať doma. Som dosť vysoký a všetko mi tak-nejak sadlo presne ako malo. Bol som prekvapený zo super jazdných vlastností na ceste vzhľadom na typ stroja a zo sériového výfuku. Trošku ma pri prvej jazde potrápil automat, je to predsa len dosť zmena jednak proti manuálu a aj proti skútrovskému variátoru.

Motorku bych doporučil pro - určite pre vyššších jazdcov ktorí hľadajú pohodovú jazdu po ceste a občas si odskočia do ľahkého terénu

Doplňky na motorce - - turistické plexi
- padací rám
- vyhrievané hefty
- deflektory

doplnené 4.12.2017:
Cez víkend som ešte nahodil:
- širšie stúpačky od SW-motech
- tank vak od Louisa
- rozšírenie bočného stojanu tiež od SW-motech
- ochrannnú nálepku na nádrž

24.1.2018
- Po najazdení ccca 3 000 km som sa rozhodol pridať systém na radenie rýchlostí nohou. Trochu mi to pri DCT chýbalo, hlavne pri jazde v zákrutách. Zatiaľ som s tým išiel len ccca 50 km, tak uvidím, ako sa to osvedčí.
- ešte som nechal nahodiť iné stúpačky od SW-Motech a komfortné stúpačky pre spolujazdca

- mar/2019:
Nahodil som posuvné plexi od GIVI a prídavné svetlá

Vyberal som si stroj, ktorý by som vedel upotrebiť na moje potreby, čo je:
- cez leto skoro každý deň do práce, motanie sa po meste ccca 5 km tam a 5 km späť -
- jazdenie po práci po okolí, jazdy ccca 50-70 km
- víkendové dlhšie výjazdy (aj so spolujazdcom)
- občasné jazdenie poľnej/lesnej ceste

Preto som chcel cestné enduro. Lenže na dnešných cestných endurách nemôžem vystáť tie zobáky. Preto mi Honda padla hneď do oka. Mala ešte jedno lákadlo - automat. To sa mi zdalo na každodennné motanie sa mestom ako super vec.
Čiže takto skrátka prebiehal výber.

Mám najazdených niečo cez 2 500 km, tak môžem povedať, že zatiaľ spĺňa všetko z toho, na čo som ju vyberal.
Jazdím tak 95 cestu (aj keď často je jej stav horší ako normálna polňačka) a musím priznať, že ma na ceste prijemne prekvapuje. Mám ju na cestných gumách a špalky ani nechystám. Keď je blato, z cesty s ňou nelozím dolu
Musím priznať, že asi 500 km som zápasil s automatom. Nemohol som nájsť spôsob, aby to nepodtáčalo motor, neradili keď nechcem, adď. Už to ale vyladil a keby som si kupoval Afriku znovu, išiel by som zase do automatu. Jazdím buď režim S1 alebo na diaľnici a ceste prvej triedy režim D. Občas si preradím manuálne a je to v pohode. Čo sa týka jazdy v meste, chodím na S1 a je to super, žiadne hľadanie neutrálu, šaškovanie so spojkou a podobne. Len občas mi ešte cuká nohou

Najdlhší výjazd som bol 425 km, z toho 280 na šupu a pohoda. Jazdná pozícia super, sedlo dobré, lem pod ridítka som musel dať 3 cm extendéry kvôli jazde v stúpačkách.

Po 15 000 km
Zatiaľ plná spokojnosť s moto.
Riešil som dve veci. Prvou boli vyhrievané gripy - prestali fungovať. Honda to odpravila na záruku.
Nechal som prešiť sedlo a zvýšiť ho. Originál sa po 15 000 dosť presedel.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 25.12.18 v 21:35 10b.

AfricaTwinL2
AfricaTwinL2 napsal 26.04.18 v 10:51 10b.

ať dělá jen radost!

Máťa123
Máťa123 napsal 24.01.18 v 13:08 10b.

durino
durino napsal 24.01.18 v 11:19

po tom, čo som sa vyklopil na blate, mením názor, musím dať iné pneu

Tazdevil
Tazdevil napsal 19.12.17 v 10:14