Honda PCX 125 (2016)

Vlastník puffybodie
Vloženo 20.11.2017
Aktualizováno 6.10.2021

Pořád to nej na trhu 125ccm skútrů pro každodenní použití. Zároveň to není obrovská rádoby maxi potvora.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Šenov (Šenov) - Pán je svérázný, ale domluvit se dá v pohodě

Yamaha NMAX: Cena, menší prostor pod sedlem, neuzavíratelná schránka, chybějící 12V zásuvka, nedostatek příslušentví v té době

První dojmy - To je jak kolo :-) Málem jsem to zahodil celé dozadu, když jsem to dával na hlavní stojan a zabral jsem za to jak jsem byl zvyklý u své 200kg XS 400. První Start/Stop funkce, co opravdu používám.

Motorku bych doporučil pro - Pro ženy, protože je hezký a lehoučký, takže od cca 150cm až do nevidím Pro muže, kteří nemají psychické problémy, nemusí si na nic hrát a kteří si umí užít prostě 2 kola v jakémkoliv formátu. Taky ti, co dovedou občas ocenit lehkost a legraci ždímání malorážky na hraně Pro toho, kdo hledá praktickou alternativu za auto do města od jara do podzimu a nechce za to utratit majlant nebo kdo se chce levně seznámit s jednou stopou, která když ho chytne a půjde výš, tak mu pořád zůstane k ruce "dělník"

Doplňky na motorce - Střední turistické plexi Kappa
Velký kufr vzadu
Zámek kotoučovky

Optimální kombinace do města a okolo komína, ale vím, že na tom lidi jezdí třeba i kolem světa a GO dělají až po 100.000km (této hodnoty ale v žádném ČR bazaru asi nikdy nedosáhne )

Skvěle vymyšlený stroj i pro lidi nad 1,9m. Nemá problém jezdit i plně naložený. Pochopitelně spolujezdec na horších cestách po čase vyžaduje pauzu, protože vzhledem k uložení motoru a koncepci dostává na dírách, kterým se člověk nevyhne slušné kopance do zadku a zad. Jízda je paráda, motor do cca 60 km/hod táhne výborně a i na rozjedech ujedete většině parku na našich cestách, pak už je to pomalejší, ale pořád těch reálných cca 100km/hod max dá (jen když tak jedete třeba 3 hodiny, tak jdou cítit plasty ). Brzdy velmi dobré, podvozek překvapivě velmi dobrý i na špatných cestách, ale přeci jen lepší to je vepředu, tam i ty díry nevadí. Prostor na nákup a dalši drobnosti neuvěřitelný. Spotřeba dlouhodobá 2l/100km, aktuálně najeto cca 7000km. Servis zatím nepotřeboval kromě předepsaných prohlídek. Gumy ty čínské mr*** co se na to dávají jsou na mokru fakt děs, ale stačí na to myslet, úplně to nedrtit a užívat si občasný slide

Nejlépe se cítí ve městě v kolonách a podobně. Ale i tady, kde jsou větší vzdálenosti mezi obvody (na poměry ČR) a je to samý městský okruh neni vůbec žádný problém. Terén, otázka co to je. Jezdím i na hory na úplně rozbité cesty kde by někteří asi nevzali ani BMW GS, ale já jedu klidně i ve slejváku kdy většina nevyjede ani autem, takže nejsem objektivní. Ale samozřejmě to není enduro a byť zvládne i hodně hnusné cesty nebo polňačky, tak je třeba v jiné rychlosti než na enduru. Přeci jen člověk musí myslet na velikost kol a uložení motoru a vzduch. filtru.

Cestovat se dá bez problému ať v jednom nebo ve dvou pokud se jede po okreskách. Na dálnici se sice dá, ale povolený limit z toho člověk fakt nedostane a v prudkém kopci ve dvou to pojede třeba jen 80 - 90 a to není ono. Navíc dálnice jsou nuda, lepší fakt okresky a pak není problém. Jen sedačka mi přijde docela tvrdá a asi to bude i konstrukcí, ale po cca 200km to chce se trochu protáhnout (ale to může být problém i má výška)

28.4. 2018 - 10" terénní pneu na Peugeot TKR umožňují naprosto nevnímat naše rozbité cesty. PCX i se svými 14" koly dává vědět o každé díře, přitom by to mělo být naopak

1.5. 2018 - dlouhodobá spotřeba při převážně městských jízdách s použitím auto-stop hlásí plaubní PC 1,8l/100km. Výlety s častým plným plynem nebo ve dvou 2l/100km

2.5. 2018 - co je asi jediná reálná nevýhoda zatím je citlivost na silný vítr. Nevím jestli je to designem plastů vepředu nebo čím, ale při velkých poryvech je to fakt nepříjemné a zatím jsem nenarazil na moto/skútr, které by se chovalo podobně blbě. Co víc např. Peugeot TKR nebo Vespa ET2 ve stejném větru se chovájí jak za úplného bezvětří

2020 - dávám ji do neaktivních, i když pokud bych hodně potřeboval, tak nemám problém si ji zapůjčit a svézt se. Co mně ale dostává do vývrtky je cena za baterii i když už to je 5 let starý stroj. Tady se někdo vyloženě pos..l v kině...

mildanek72
mildanek72 napsal 02.05.18 v 08:32 10b.

Ahoj Tomáši,velice příjemné svezení na Hondě.Hodnotím za 10

puffybodie
puffybodie napsal 04.01.18 v 07:00

Diky, diky za komentare At vam to jezdi a maximalne, at to potrebuje jen garancni prohlidky

Hunyady
Hunyady napsal 03.01.18 v 21:16

Já si ji koupil u stejného prodejce v říjnu. Skútřík je super, jsem překvapený, jak to se mnou a mými 120 kg jede. Mám velký řidičák, měl jsem kdysi půllitrovou motorku, ale už mě to tak neláká. Na cestu do práce nebo jen toulání po okolí je skútr pohodlnější. I když- třeba mě to přesvědčí časem koupit něco silnějšího.
Hezky jsi ten náš dvoukolový zázrak popsal .

dětmar
dětmar napsal 23.11.17 v 19:10 10b.

pěkná pravdivá recenze, PCX patří do top 125 skútrů

TondaBenda
TondaBenda napsal 21.11.17 v 10:12 10b.

Krajšie by som to nenapísal