Suzuki SV 650S (2005)

Vlastník Muli_CBRkař
Vloženo 20.11.2017
Aktualizováno 6.2.2022

Popsat svoji Suzanku dvěma větami? Je to úžasná motorka, kterou ani nechci prodat. Koupil jsem si GSXRo s tím, že SV budu muset prodat. Od koupi GSXRa uběhly asi 4 měsíce a já furt ne a ne dát inzerát, abych ji prodal.

První dojmy - První dojmy z jízdy? Když jsem si ji přivezl, byla zima všude sníh, takže moje první jízda byla z plaťáku rovnou do garáže a hned umejt, čistit, mazat a leštit :D Teď vážně... Pamatuju si akorát na jednu věc, když jsem se na ní poprvé pořádně projel. Když jsem cítil, jak podemnou ty dvě kladiva začaly v nízkých otáčkách brumlat a se zvyšujícíma otáčkama se mi ten zvuk i vůbec jízda na SV začla tak líbit, ani nevíte jak :D

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pro přechod ze 125ccm. Je to mnohem lepší než jít hned na ostrou sportovní 6tku. SV rozhodně odpustí víc chyb než nějaké ostré sportovní 6tky. Dále je vhodná i na delší cestování. Není to vyloženě cesťák, ale rozhodně se na tom jede lépe třeba 400 km v kuse než na nějakém supersportu, ze kterého bolí celej člověk :D

Proč zrovna tenhle stroj? Já když jsem začal vybírat jakej stroj bych chtěl po 125ccm, tak jsem hlavně nechtěl, aby to byla hned nějaká sportovní 6tka, abych se na tom hned nezabil a kdybych se přece jenom nezabil a pouze bych se přizabil, tak rozhodně vím, že by mě zabili doma rodiče :D Protože co si budeme povídat, tak jsem najel mizernejch pár tisíc km na 125ccm a furt jsem za to tahal, že kolikrát jsem si říkal, že jsem si ještě nevykloubil zápěstí :D

Co se týče SV, tak přece jenom má svoje chyby... a těmi nejhlavnějšími jsou slabé brzdy... ačkoliv to někomu nepřijde, ale na SV jsou slabé. A co jsem pak četl i na různých fórech, tak nejsem jediný co si to myslí. Měl sem možnost se projet na jiných SV a nebyl to problém jen v té mojí, ale mají to všechny SVčka se sériovými brzdami. Co jsem se projel na jiných 6tkách např. FZ6N tak co se týče brzd, tak má rozhodně navrch.

Další slabina SVčka... podvozek ... na sportovnější jízdu to má strašně měkký podvozek. Někdo to řeší hustějším olejem do předních vidlic a tvrdšími pružinami, někdo kompletně překope podvozek tím, že dozadu dá tlumič tuším snad z ZX10R ( nevzpomenu si, jakej rok tam pasuje ) a dopředu dá upside down, ale já jsem to nechal v sérii. Hold nebudu tolik blbnout :D

Poruchy? Jediné co jsem měl, tak mi nevydrželo guferu hřídele vedoucí z převodovky na řetěz. Tak se zavolal maník s plaťákem, odtáhl mi to do servisu, vyměnilo se gufero za pár korun a jezdilo se dál

DennySV
DennySV napsal 04.02.18 v 13:07 10b.

Super

Motofun
Motofun napsal 24.11.17 v 09:47 9b.

Pekne si to napísal . Súhlasím s tebou, že je SV dobrý stroj a tiež som spokojný - zatiaľ bez problémov. Pridaj ešte aj ďalšie skúsenosti - ako si spomínal, že si jazdil na viacerých SV.

Kachna80
Kachna80 napsal 24.11.17 v 08:52 10b.

Krasná motorka, líbí se mi jak jí říkáš :) Přidej nějaký fotky