renocar_unor

Honda VT 750C Shadow (1997)

Vlastník Fandamoto
Vloženo 13.11.2017
Aktualizováno 26.5.2020

Černá a chrom, žádná jiná barva. Mírně upravená, hodně doplňků.

Motorka koupena od FIRMA:LM-moto (Rabštejnská Lhota)

První dojmy - Po 27 letech zase na 2 kolech.

Tato motorka mi padla hned do ruky. Do dnešní doby jsem na ní najel cca 28 tis. km. Závadu za celou dobu jsem měl pouze jednu a to, že se mi přiskřípla odvzdušňovací hadice z nádrže. Ta je vyvedena až pod motor, stačilo ji kousek popotáhnout a bylo po problému. Běžnou údržbu si dělám dělám sám, ono toho zase až tak moc není.

Na jaře vyměnit olej, vyzkoušel jsem Motorex, Castrol a Repsol. Motorex byl dobrej, u Castrolu se mi zdálo že občas při větším zátahu, jako se rozjet ve dvou do velkýho kopce, proklouzla spojka. Repsol vyhovuje asi nejvíc, řazení bez nárazů, spojka v pohodě, spotřeba oleje za sezónu při nájezdu 5-6 tis km je asi 1 dcl. (měřeno po vypuštění) jinak bez dolévání. Pak vyměnit svíčky, filtry a mazat řetěz.

Co se týká seřízení motoru na to jsem byl docela citlivej, nevím jestli já nebo motorka. Originál seřízení bylo z Německa, zdálo se, že má chudší směs a občas bouchla do výfuku, hlavně když se rychle ubralo při jízdě z kopce. Následovalo seřízení v jednom nejmenovaném autorizovaném servisu v Hradci Králové. Mírná změna, už tak nestřílela, ale spokojenej se servisem jsem nebyl. Další seřízení na doporučení od známého u p. Tázlera v Rasoškách. On to je trochu blázen do motorek, jezdí hystorický závody motorek. Proběhlo seřízení a naprostá spokojenost. Měřeno na brzdě 34 kw. Táhne víc odspodu od nižších otáček. Spotřeba dlouhodobá mezi 4,5 - 4,8 l.

S motorkou jsem to projel kolem komína křížem krážem, takže je načase se rozjet někam dál, ale to už bude na jiném stroji.

Ale Honda zůstává - Honda Goldwing 1500 SE.

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 26.08.19 v 14:28 10b.

Bezva šedivka, zajímavý airbox a klaxon..

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 27.11.17 v 18:41 10b.

Super Shadowka gratulejšn.

fanek007
fanek007 napsal 23.11.17 v 12:44 10b.

Krásná mašina Ať slouží!

žižala.
žižala. napsal 14.11.17 v 17:26 10b.

Supr kousek.