Yamaha FZS 600 Fazer (2002)

Vlastník Harlley
Vloženo 26.10.2017
Aktualizováno 26.10.2017

Co napsat, Návrat k motorkám po dlouhé době a tenhle stroj je na to v poměru cena,výkon, užitné vlastnosti naprosto ideální.

První dojmy - Motorka je naprosto nezáludná, dokud nedostane naloženo je to pohodovej cestovní prostředek. Mám 170cm a na zem mi celou nohou kousek chybí, což nijak nevadí. Ovladatelnost dobrá, jen řidítka trochu více zavřeny.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro kohokoli, komu se líbí a nepotřebuje pod sebou spoustu koní, do kterých kecájí asistenční systémy. Tady totiž nic takového nehledejte. je to jen mezi vámi a motorkou. Nebál bych se ji ani jako začátečník, což já vlastně jsem :-)

Doplňky na motorce - Doplňkům jsem zatim moc nedal. Nevím proč, ale pořídil jsem ukazatel zařazené rychlosti, mám stavitelné páčky a chystám se na jiná řidítka.
Dál zvažuju nějaké řešení k cestování a laděný výfuk.

Výběr byl pro mě celkem jednoduchej. Nebylo moc peněz, které jsem mohl uvolnit z rodinného rozpočtu a neustále odkládání na další sezonu už mě po více jak 10 letech přestalo bavit. Tak jsem začal pátrat po inzercích. V této cenové hladině se pohybuje taková svatá trojce. Bandit, Hornet a Fazer. Já měl ale jasno hned, i když výběr jakékoli varianty je dobrej. Prostě u mě vítězí Fazer.

Motorka je jako spousta v čr dovoz z Itálie. Byla v původním stavu s minimální kosmetikou. Měla i servisku,leč s jejím vyplněním to nebylo valné ale stav byl opravdu pěkný i když na ty pohádky kolem moc nevěřím i po kontrole a nutném předsezoním servisu i mechanik potvrdil dobrý stav tam kam oko z venčí nevidí.

Když jsem končil před lety s ježděním vlastnil jsem starého Fazera FZX750 s přídomkem Malý Max, což bylo kus železa s nižším podvozkem, super vzhledem a z duší, ale to už vzal čas a já se tedy rozhodl pro nástupce tohoto jméná FAZER.
I když je to také už postarší kousek, proti té starší samo že velký pokrok. Rám je sice trubkový, ale jeho limit jsem zatím nenašel, tak že drží jak potřebuju, vlnění ani jiné neduhy nepozoruju i při rychlých zatáčkách.
Motor je univerzál, v nízkých otáčkách si pluje krajinou a když máte chuť, nebo potřebu stačí podřadit,otočit plynem a probudit šelmu.
Jezdím sólo, tak že spolujezdcovo hodnocení nemám, ale tyto motorky mají ještě dostatečně velké sedlo a pohodlný posez, tak nepředpokládám větší problém.
Servis, krom prvního kdy jsem nechal dělat vidlici, vyčistit a seřídit karburátory a kompletní prohlídku je zazatím jen provozní. Moc toho taky nenajedu

Cestovat se s moto dá určitě, nevím jak ve dvou, ale sólo jezdec s plnou polní v pohodě. Jen se už dnes hůře shání držáky kufrů a stojej ranec.

Fazerek
Fazerek napsal 02.11.17 v 20:19 10b.

Moje řeč!

spajdr
spajdr napsal 26.10.17 v 20:36 10b.

Mam ten isty model aj ročnik.Je to super motorka.

tomasluko
tomasluko napsal 26.10.17 v 16:48 10b.

Nejlepší volba, měl jsem taky tu čest.