Honda NC 750X (2017)

Vlastník stemar-cz
Vloženo 20.10.2017
Aktualizováno 17.9.2019

Vloženo: 10.04.2018, Uskutečněno: 10.04.2018, Stav tachometru: 450 km, Zhlédnuto: 17x, Firma: FIRMA:Arpád Mandák - motokufry-am (Hradec Králové)

Ve dvou dnech hned dvě události. Včera jsem vyjel svou první nádrž, dneska montoval plexi.
S tou vyjetou nádrží to nebylo tak horké, palivoměr je hodně nelineární a - jak jsem právě zjistil - blikat posledním dílkem začne, když v nádrži zbývají cca. 4 litry, tedy zhruba na posledních 100km. Neznal jsem to ale ještě (bylo to poprvé!!!) a nechtěl riskovat tlačení, tak dostala Honda nových 10l Verva 100, ať jí slouží! Spotřeba mi zatím vychází lehce pod 4l/100km. Vzhledem k tomu, že jsme oba v záběhu, víc než dobré.
V rámci prvních jarních vyjížděk, asi jak už si víc troufám a mám i čas to trochu vnímat, jsem si všiml, že od cca. 80km/h výše se mi poměrně silný proudu vzduchu rozráží zhruba 10cm pod krkem (měřím 185cm), což je jednak nepříjemné, jednak přes ten aerodynamický kravál, co to dělá, neslyším motor.
Tak jsem se zeptal zkušenějších a dneska už jel domů schovaný za krásným novým, kouřovým, o 10cm vyšším plexi Puig 8910H. Je to opravdu velký rozdíl, vítr v podstatě zmizel, klidně by se dalo jezdit v kokosce bez brýlí . Vítr zmizel, hluk bohužel ne tak docela. Doufám že to bylo tím, že dnes bylo celkem větrno, nechce se mi věřit, že moje přilba je takový hučák za všech okolností . Uvidíme dál.

Hunyady (9) napsal 01.09.2019 v 20:40

Já taky dávám výhradně Vervu 100. Ne kvůli oktanům, ale protože je víc aditivovaná a hlavně v ní není biolíh, takže na jaře nebude motorka chcípat, ale bez problémů naskočí.

KALUP (32) napsal 01.07.2018 v 00:54

no nevím jestli děláš dobře že do toho leješ Verva 100 , motor je zkonstruovanej na 95oktanu,tak abys neměl vypálený ventyli a sedla.Verva dává větší teplotu při zápalu.

Samíc (8) napsal 10.04.2018 v 21:41

• Přezuto

Sezóna letos začínala pozdě (květen stál za prd). A jak jsem nějak víc začal jezdit, začal jsem si všímat, že to jede nějak "divně". V zatáčkách se nějak vlní, na rovině nedrží stopu ... Zkrátka, zadní guma placatá, před

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 11.06.2021
    Uskutečněno: 11.06.2021
  • Zadní nosič Kappa Monokey

S některými projevy stáří, jako třeba že po propařené noci se vzpamatovávám týden, se smiřuji celkem v pohodě, tak to prostě je. Ale že taková jednoduchá věc, jako namontovat zadní nosič mi zabere celé odpoledne, čtyřikr

Vloženo: 14.09.2020
    Uskutečněno: 08.09.2020
  • Nová páka brzdy a spojky

Tohle bylo fakt impulsivní rozhodnutí.Někde tady na Motorkářích (už to nemůžu najít) jsem četl dramatické vyprávění, jak v Německu berou policajti techničák rovnou na silnici za čínské CNC páčky a jak to brzy dorazí k ná

Vloženo: 12.07.2020
    Uskutečněno: 07.07.2020