Moto Guzzi Breva 1200 (2010)

Vlastník Jin3D
Vloženo 19.10.2017
Aktualizováno 11.6.2018

Nádherná "leštěnka" na které je radost jezdit. Pohodlná a krásně ovladatelná i když se musí člověk snažit, aby se jelo pěkně plynule.

Motorka koupena od Radek S - Super člověk, moto v Radkově péči jako nová. Kdyby tak byl každý tak pečlivý jezdily by jen samé nové moto po silnici :-)

BMW R 1200 ST: Stejné peníze, ale o dost starší a poměrně velké nájezdy km
BMW R 1200 RT: Za ročník 2010 neskutečná cena a obrovský nájezd km i když je to BMW
Moto Guzzi Norge 1200: Moc jsem chtěl, ale nebyl pořád ten pravý. Jak jsem ale našel Brevu od Radka bylo rozhodnuto.

První dojmy - Moto vypadala jak ze salónu, absolutní nadšení ze stavu. Po nastartování a jízdě naprosto jasno, už nechci jinak...

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co vědí co chtějí a mají srovnáno jak budou jezdit a na čem. Určitě to není pro mladý letce a ani pro úplný začátečníky.

Doplňky na motorce - - gelové sedlo DDT tuning Mohelno
- přední GIVI štítek
- originál nerezové padáky kolem hlav válců
- laděný výfuk je RP tuning - nádherný zvuk - škoda, že je bez EE
- 3x kufr GIVI
- zadní blatník pyramide

Hodně dlouho jsem přemýšlel o BMW , vždyť ze vše stran jen slyším kvalita, jistota, držák... ale poslední rok mi padl do oka MG Norge1200 a začal jsem to více studovat.Nakonec jsem si Guzziny naprosto zamiloval, je to prostě kus pěkný poctivý motorky i bez těch všech elektornickejch vychytávek a trochu sterilního vzhledu. Pokukoval jsem i po jeho ségře Brevě, ale nějak mi uniklo že je i 1200 a do 1100 se mi moc nechtělo. Jakmile jsem našel tu svoji 1200 bylo jasno a už bych nevolil jinak.

Po dvou týdnech najeto něco přes 1000 km. Zvykáme si na sebe.
Na moto absolutní pohodlí díky zakázkovému gelovému sedlu a na moji výšku 196 mi tak nějak celkově padla do ruky. Krásně žehlí nerovnosti na hrbolatejch okreskách, parádní pohodlí ani po 400 km vcelku žádný bolavý záda a zadnice .

Krásně ovladatelná i když je potřeba citlivě se spojkou a plynem - přeci jenom krouťák a kardan dokáže s moto pěkně pocukat - s citlivou pravačkou ale paráda!

Na moto pod sedlem spousty místa na lékárnu, vestu, zámek nářadí - super. K moto 3 kufry od GIVI i s taškami - vlastně odvezu vše co potřebuji, spolujezdec je jako na gauči, pohoda.

Z prvních dojmů se dá jezdit všude a pohodlně, jen dálnice je nekonečná nuda, takže najít lepší okresky a pěkně do zatáček.

03/2018
Zima je už trochu pruda, ale zase se dalo šroubovat v garáži a tak sem konečně doladil tu italskou kozu ke své spokojenosti.

Dostala holka nové destičky, protože kluci ze svazu říkali, že železem se toho moc nenabrzdí

Taky jsem nasadil všechny možný padáky, kdyby jsme se rozhlodli někde paraglajdit tak ať to alespoň něco pochytá. Na padáky jsem hrdej, protože se mi podařilo vymámit od pana Petra W. ( Reviti Guzziny ) ty pěkný co jsem moc chtěl, který na tý motorce vypadají alespoň dobře a ne jako nějaký monstrum i s rozšířením patky bočního stojanu.

No a ještě další drobnosti jako pořádná bílá žárovka do předního světla abychom byli dobře vidět a nemusel jsem dávat přídavný světla a ještě jsem pln očekávání držáku na mobil od RAM Mounts protože to je jediný držák, který se dá nějak kolem řídítek naimplementovat. Mám od GIVI původní s uchycením na trubku řídítek, ale tady prostě žádný trubky nejsou - tak si ho nechám asi na tu svojí trubku...

D297
D297 napsal 08.09.20 v 09:09

Moc hezká a udržovaná, také po nějaké pokukuji

elvis78
elvis78 napsal 11.06.18 v 08:59 10b.

krasavice

Pulčík
Pulčík napsal 16.11.17 v 17:12 10b.

Proste koza

spike-cz
spike-cz napsal 16.11.17 v 14:02 10b.

krasavice

dzarmil
dzarmil napsal 05.11.17 v 17:30 10b.

Do italských motorek MOTO GUZZI,se asi každý zamiluje po usednutí za jejich řidítka .Je to srdeční záležitost...,takže co jiného popřát než radost a potěšení z jízdy .