Yamaha XJR 1300 (1999)

Vlastník Hunter93
Vloženo 17.10.2017
Aktualizováno 17.10.2017

Letos jsem si udělal řidičák na motorku. Předtím jsem na nich vůbec nejezdil. Ze začátku jsem jezdil na Yamaze XT 650. Poté co se ze servisu vrátila druhá mašina, jsme přesedlal na XJR 1300. Začátky byly krušné. Nezkušenost v provozu. strach se klopit do

První dojmy - První dojmy? Oproti XTčku celkem mazec. Co jsem na to poprvé sedl, tak jsem byl úplně mimo když jsem zatáhl lehce za plyn a skočilo tam hned 70 km/h. Je tedy rychlá. Ale jezdit 200 km/h není nic pro mě. Oproti XTčku jsem taky zaregistroval její váhu. Žádné pírko to tedy není. Což sem si vyzkoušel na vlastní kůži když sem zastavil a špatně dal stojan. Její design se mi až tak nelíbí. Je to přeci jen rok 1999. Ale pro začátek postačí.

Mezi klady bych nejspíš zařadil ten výkon. Je to celkem střela. Když mi někdo říkal že má 600ku a točí to do 12 tisíc aby ujel autu tak já většinou zařadím 5ku a dojedu z místa A do místa B když je dobrá cesta. Samozřejmě to nějak nedusím. A je li potřeba vystřelit jak raketa tak tam tu dvojku šoupnu.
Mezi zápory nevím co bych zařadil. Možná ta váha. Dále by mě zajímalo jestli s XJR 1300 jde projíždět zatáčky s kolenem na zemi. Příjde mi že ty výfuky jsou celkem hodně daleko od těla motorky.

Čadil
Čadil napsal 24.03.18 v 19:38 10b.

TO JE KRASAVEC.NE ABYS JI PRODAL.A JEZDI OPATRNE.

TomyNav
TomyNav napsal 06.01.18 v 11:34 9b.

Do začátku trochu silná káva, ale budiž... Držím palce ať to jezdí! Hlavně s rozumem. A koleno asi dáš, myslím, že stupačka se ozve jako první, nicméně tahle motka není asi to pravý pro ježdění po koleni. Hlavně vždycky kolama dolů!