MZ ETZ 150 (1990)

Aktualizováno 16.10.2017

Je to německý nezmar. Motorku nemáme dlouho. Má kotouč :D

Jawa 350/639: důvod neuveden
Jawa 350/640: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy byly a pořát ještě jsou úžasné. Přeci jen jezdím na pionýru a občas se svézt na takovéto mašině.

Motorku bych doporučil pro - Začátky a nebo na rozježdění

Doplňky na motorce - Nic

Tak mztu jsem si spolu s dědou a tátou pořídili v červenci na to naše ježdění po vesnici a občas třeba i někam dál. Přeci jen přijet na zmrzlinu na tehle mašince je něco jiného než na fichtlu. Na to naše občasné svezení to bohatě stačí nikam dále než do 50 km jsme se zatím nevydali a ani zatím neplánujeme. Jede slušně, ale ve dvou už to není taková sláva, přeci jen je to 150ka, ale jak jsem už psal nám to bohatě stačí. Nějaké závady zatím nemáme, až na to že teče brzdovka kolem páčky ale to je u MZet prý normál. Nejlépe se motorka cítí na zapadlých cestičkách někde u nás na vysočině kde se najdou i nějaké pěkné zatáčky. Motor táhně pěkně na to že je to 150ka. Přední kotoučovka je pěkně ostrá. Při brždění se hodně potápí přední vidle asi to bude chtít zrepasovat. S terénem si taky umí poradit, přeci jen není to nějaká silniční raketa. Cestování je docela pohodlné sice jsme jeli zatím v kuse tak 30-40 km a zatím v pohodě. Motorka je lehoučká a dobře ovladatelná i na místě. Má krásný zvuk a nezaměnitelnou dvoutaktní vůni což vám žádný čtyřtakt nedá. Spotřeba je docela vysoká nějakých 5-6 l/100 ,ale co kompenzuje to slušný výkon a požitek z jízdy. 4. října čerstvé po STK[/b] Chybělo nám druhé zrcátko, ale měli jsme štěstí a pán byl hodný a pustil nás na náměstí do mototechny koupit druhé. Nějak nepasoval závit, ale ve spěchu jsme to tam napasovali přes závit :/ Noa po zimě pujde nová baterka a jiné přední kolo, to co tam máme docela slušně háže a vycentrovat už prý nejde.
Myslím že motorka ideální do začátku a nebo na rozježdění.

dusan42
dusan42 napsal 14.12.17 v 13:53 10b.

FurtPlnej
FurtPlnej napsal 12.11.17 v 14:33 9b.

Krásná Mzta

mito7
mito7 napsal 06.11.17 v 06:39

Zvláštní, všechny co tu měli kamarádi byli ty výkonnější verze. Nevěděl jsem, že se dováželi i ty slabší.

Švehlík
Švehlík napsal 23.10.17 v 18:54

mito7 nene dováželi se právě spíš 9kw a není dovežená jako ojetá, je koupená v 90tym roce v brně v mototechně mám origo kupní smoulvu.

mito7
mito7 napsal 23.10.17 v 07:19

Aha, tak to bude dovezená z Německa jako ojetá, myslím, že k nám se dovážela jen ta varianta 10,5 kW. Liší se časováním kanálků ve válci.