Honda CB 500 (2001)

Vlastník Filip1999
Vloženo 13.10.2017
Aktualizováno 24.10.2017

Je to Italka Honda CB 500 ve verzi Sport. Rok 2001, objem 500, výkon 42kw, najeto 32000km, zachovalá, dovoz IT.

Motorka koupena od FIRMA:David Audy - AD moto (Chvalkovice - Spokojenost, ve středu jsem přijel si prohlédnout. Byla přechlastaná a když pak chytla tak cukala, byli zaoxidované světla a blinkry, byl špatný pal.ventil a náhon tachometru. Byla dovezena z Itálie po nějakém 73letém pánovi. Byla v dobrém stavu, nové pneu, řetězovka, výfuk, př.kotouč, zadní desky a lak byl ze všech co jsem viděl asi nejzachovalejší. Prodejce byl velmi milý a sympatický a domluvili jsme se že do pátku vše opraví, vymění všechny náplně a filtry, a udělá technickou. V pátek vše OK, a vezla se domů.

Honda CB 600F Hornet: Byla přes druhý konec ČR a na foto nevypadala nejlíp.
Suzuki SV 650: Do začátku je prý to už silnější motorka, takže nakonec ne, i když se mi moc líbila.
Kawasaki ER 5: Jezdil jsem na ni v motoškole. Byla moc malá a spíše pro ženy. Ale věděl jsem že chci naháče.

První dojmy - První jízda byla bez přilby, byla to zkušebka. Velikost pro mě (185cm) dostačující. Výkon do začátku dobrý, brzdy na mě až moc dobrý Bremba. Všechno mi sedí, jsem s ní spokojen. Vybíral jsem ji podle recenzí a můžu napsat to stejné: Doporučuji ji začínajícím motorkařům i ženám. Vhodná možná i pro starší, kteří po dlouhé době sednou opět na motorku.

Motorku bych doporučil pro - Jak už jsem říkal, doporučuji mladým začínajícím motorkarům a ženám.

Doplňky na motorce - Je tam plotna s kufrem Givi, kufr ale skoro nevozím protože se mi na ni nelíbí. A miniblinkry.

Vybral jsem si ji protože mi padla jak do oka, tak i do ruky. Byla ve skvělém stavu s plno novými díly, servisem a pravidelnou údržbou.

Najeto mám aktuálně asi 2000km za měsíc. Měl jsem z ní takovou radost že jsem jezdil vždy když jsem si našel chvilku.

Motor je skvělý, ze začátku je tichý, ale když chci tak ho držím v otáčkách a dokáže i pěkně zařvat. Najeto 34tisíc km. Má celkem malou spotřebu, 4,5 a to tomu fakt dávám. Jede pěkně svižně ale i sportovně když spěchám třeba. Brzdy brzdí hodně skvěle, však jsou to Bremba, oproti tomu s čím jsem jezdil v motoškole a doma (na Jawách). Podvozek je dobrý na okresky i dálnici, ale na městské rozje*ané ulice to není. Ty okresky jsou nejlepší a mám něco z té jízdy. Ovladatelnost dobrá, však je to ještě lehká motorka(197kg), akorát plný rejd je na mě moc malý, třeba když ji chci otočit v garáži nebo v uličce ve městě. Sedlo je pohodlné, vydržím na něm sedět dlouho. Ovšem spolujezdcovo sedlo pohodlné asi nebude z důvodu sklonu. Úložný prostor pod sedlem nadstandardní, vleze se tam lékarnička, nářadí, peněženka, klíče, láhev s teplou Colou a ještě tam místo je. Servis zatím žádný a poruchy taky ne. Myslím že bude skoro bezúdržbová. Uvidíme co bude příští rok.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.10.17 v 20:38 10b.