Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX (2010)

Vlastník guza
Vloženo 6.10.2017
Aktualizováno 6.10.2017

Servis a montaz doplnkov + mala cesta

Vloženo: 20.05.2018, Uskutečněno: 20.05.2018, Stav tachometru: 35000 km, Zhlédnuto: 25x

Ahoj Motorkári
Zima bola dlhá a tak som studoval a koumal co a jak vylepšiť na guzine. Na úvod chcem poďakovať miestnemu Guru a to Seikos určite ho poznáte , je to chlap na správnom mieste aj keď ho nepoznám osobne nikdy sme sa nestretli ale bol a je mi stále nápomocný a fakt ze to sa v dnešnej dobe už tak nevidí, ochotne poradí a ma všeobecný prehlaď za to ti patri moje veľké DAKUJEM
Keďže pracujem vo Švajčiarsku motka je garážovaná na SK bolo dostatok casu premýšľať co a ako pripraviť na novu sezonu a co všetko potrebujem objednať .
Po informáciách od Seikose som objednal Olej do motora , kardanu a prevodovky + Oil filter. Výmenu som si robil sám doma motor 3,5 litra prevodovka 0,4 litra a do kardanu som nalial 0,5 litra co je asi tak po nalievací srub aj keď z neho vyšlo niečo okolo 0,2 litra na magnetu len malo pilin nic strašne teda dúfam.
Namontoval som vyhrievane hefty od Oxfordu Adventure 5 pozície + kontrolka stavu baterie. Nad budíky som si prispôsobil hrazdu ktorá je medzi držiakom predného plexi a hodil tam Navi Navitel komplet Europa + Rusko a Asia vyskúšane na prvej ceste funguje super. Baterka te pôvodná 8 rokov aj keď este točila vymenená za Motobatt . Výmena sviečok NGK iridium a kontrola vole ventilov. Nastriekane madlo- pre spolujazdca .
Motka bola kupena z bočnými origo kuframi MG chýbal už len Top case ktorý by ladil podľa mna su to kufre od Traxu len majú nálepku a logoo MG, zháňal som Trax Evo u nás na SK nemajú a keď tak chcú 280 eur bez plote tak to teda nie, našiel som firmu - Pana ktorý to vyrába ale zase neposiela na SK zase problém jak jinak bez mrknutia oka pomohol Seikos objednal to na seba zaplatil a preposlal mi to a to všetko zadara nechcel ani Korunu
Takže Top case namontovaný aj z plotnou a zámkami a cena cca 240 eur , super pasuje a je fakt vodotesný vyskúšane ale k tomu neskôr. Uksa.cz
Ďalej prebehla montáž ukazovateľ zaradenej rychlosti ta blbost na magnety funguje ale nie perfektne asi pojde z domu
Nove pneu Pirelli Angel GT 180/55 R17 a 110/80 R19 objednane den pred cestou do Švajčiarska vo Firme pri Brne ze ano neni problém fajn cesta naplánovaná hodená do navi Start - Humenné 5:00hod v Brne som bol 13:10 hod. borec začal prezúvať zadnú pneu všetko o.k až na prednú ze vraj kuriér nedosel a oni nevedia tak som tam čakal este 3 hod. jak debil ci sa niečo porieši ale nic sa nestalo škoda mal som inu mienku o tejto Firme pokračovanie z meškaním v ceste ďalej smer Linz a Passau. Z Brna ma chytil dážď a fakt ze to bola Prietrž z 15 na 16 .5 a tak to bolo počas celej cesty za Mníchovom smer Švajčiarsko ze vraj Orkán o sile 4 a to z 5 tak to dávali v Správach a ja ze prečo to tak hádže prečo nemôžem udržať smer , samozrejme ze som bol mokry do nitky a 500 km v takom silnom daždi a vetre nic neobvykle ale hefty funguju super Do cieľa som dosel v poriadku Chur - CH , išiel som bez prestávky len cas na tankovanie a a rychle Kafe odkaz: https://goo.gl/maps/uCxcqeSsaF62 takže 1372 Km na jeden záťah da sa to i v takom počasí a okrem ukazováku a palce na pravej ruke nemam problém , a Guzinka no jedna báseň - Milujem ju
Seikos este raz Ďakujem

A ano zabudol som , neviem čim to je kde som zastavil ci už v servise kde som prezúval a stala tam nova BMW gs v plnej paľbe ci na niekoľkých pumpách po ceste všade budila Guzina nejak pozornost až mi to bolo malinko nepríjemne ze 8 ročný Motocykel upúta viac ako funglovka co stoji 3x viac čim to hoši je??

spike-cz (137) napsal 25.03.2019 v 16:40

super