Honda VFR 800 (2005)

Vlastník macimir
Vloženo 4.10.2017
Aktualizováno 9.7.2019

Vloženo: 13.10.2017, Uskutečněno: 12.10.2017, Stav tachometru: 38500 km, Zhlédnuto: 17x

VFRku som kúpil obutú vzadu do Metzeler Z6 a vpredu do nejakej zjazdenej okruhovej Pirellky. Zadná bola v pohode, však Z6ky boli svojho čau výborné gumy a táto nemala najazdené viac ako 4000km a vyrobená bola v roku 2015. Viac ma ale trápila tá predná...to že boky boli zjazdené takmer úplne by prežil (ja Veverku ešte do takých náklonov nepúšťam), ale to že pneu bola tvrdá ako puk a pri teplotách okolo 11-12 stupňov som ju prakticky nedokázal zohriať ma teda hnevalo dosť. Preto som sa ohliadal po niečom novom...
Pôvodný plán bol kúpiť jazdenú Z6 alebo Z8 dopredu. Jazdenú preto aby som ju mohol zhodiť spolu so zadnou keď nadíde jej čas. Bohužiaľ žiadnu rozumnú jazdenú som nenašiel a nakoniec som usúdil že jazdenú gumu aj tak nechcem a tak som šiel po kladivo, rozbil som prasiatko a objednal nové Metzeler Roadtec 01.
Prezúvali sa predvčerom a tých 100km čo som na nich zatiaľ absolovoval ma presvedčilo že lepšie gumy som si nemohol priať.
Na bývalú CBFku som obúval Dunlop Roadsmart III a boli výborné, ale až keď sa zjazdili počas prvých stoviek km. Predná pneu mi ale pár nepríjemných situácií prichystala.
Metzelerky mi dávali pocit úplnej istoty už od prvej zákruty. VFRka vďaka nim odrazu zatáčala omnoho ľahšie, krásne držala stopu. Už nebolo potrebné toľko vysadať ani pomáhať jej kolenom. Po zahriatí to bolo ešte lepšie. Pri prvom zabrzdení som zostal zaskočený že či mi pri prezúvaní v servise robili aj niečo s brzdami, lebo odrazu to brzdilo výborne (predošlá okruhová Pirellka tvrdá ako puk veľa istoty pri brzdení neposkytovala).
Samozrejme na nejaké relevantné hodnotenie je po 100km (z ktorých som druhú polovicu išiel 30-40km/h na výstražných smerovkách) je ešte priskoro, ale mám z nich naozaj veľmi pozitívne dojmy...tak uvidíme.

• jar je tu

Takže Metzelerky obuté ešte na jeseň som už stihol otestovať a po prvých 1500km môžem povedať že naozaj som ešte lepšie pneumatiky na motorke nemal... od prvého kilometra a od prvej zákruty držia na asfalte ako prilepené

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.04.2018