Jawa 250/559 panelka (1964)

Vlastník scugla
Vloženo 3.10.2017
Aktualizováno 3.3.2020

Motorku jsem koupil u nás v dědině od dědy mojí přítelkyně a překvapilo mě, že jsem vyčistil karbec, nalil benzín a motorka na poprvé chytla.

První dojmy - Motor jede a kupodivu na moto vše funguje, ale tlumiče jsou hyn, a to jak předek tak zadek. Z motoru kydá olej a většina plechařiny potřebuje polepit. Nicméně je moto kompletní. V tuto chvíli už je spasovaná a čeká na pískování a lakování. Nádrž půjde do chromu a samozřejmě mě čeká výplet kol a udělat motor, který sice jede, ale kydá z něj olej, tak ho rozhodím a udělám zrovna GO.

Moto jsem si vybral, jednak proto, že byla k mání v dědině cca 900m ode mě, ale hlavně z nostalgie. Jako malý smrad jsem se na ní vozil se strýcem do obchodu a on na ní nakonec zrušil papíry a prodal ji sousedovi. Ta dotyčná teď stojí stále na stejném místě a je už patřičně shnitá.

Jinak první tři fotky jsou z prvotního rozdělávání a poslední tři z rozdělávání po spasování. Po delší době doplnění fotek

cmiral
cmiral napsal 03.03.20 v 20:22 10b.

Pěkná práce

scugla
scugla napsal 20.11.17 v 16:39

No uvidíme, jak to všechno dopadne. Teď jsem na ni už dva měsíce nehrábl.

xxx6
xxx6 napsal 03.10.17 v 13:31 10b.

Zdravím krajana, jezdíme často s mladým kolem Bojkovic a Slavičína na 559, 475, 354 a 353, třeba se někdy potkáme na cestě nebo na srazech v Luhačkách a Strání.

Bágio1969
Bágio1969 napsal 03.10.17 v 13:25 10b.

Hezká práce, držím palce, znám jednoho mladíka od nás z ulice, kterému se povedla zrepasovat stejná motorka a moc se mu povedla.

pp377
pp377 napsal 03.10.17 v 12:07 10b.

Chvályhodná činnost. Ať se Ti daří.