Ducati Monster 1200S (2014)

Vlastník Zorek
Vloženo 23.9.2017
Aktualizováno 3.2.2018

Jak se řekne slušně mrda? Tak to!

Motorka koupena od Profi-moto.cz (Děčín IV-Podmokly) - Ondra dokáže vyjít zákazníkovi vstříc a zařídí vše potřebné od prohlídky přes financování až po přihlášení a to i u ojetého motocyklu!

Ducati Monster 1200R: poměr cena/výkon (nemyslím jen motoru :-))... a výfuky - hnus a zatím bez šance na Termignoni

První dojmy - Měl jsem před ní Monstra 821, takže do ruky padla okamžitě, nic jsem nehledal kromě slintáku, nebo něčeho na utření vytlemený a uslintaný huby.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co mají dobré spodní prádlo. Budete ho potřebovat. Na tomto stroji buď uchcáváš blahem, nebo sereš strachy.

Doplňky na motorce - padáky, prodloužení/rozšíření zrcátek

Jede, brzdí, zatáčí, zní, láká pohledy ostatních (v případě dívek a žen se nebojím napsat že rajcuje) a to vše kurevsky dobře. Osm-dva-jedničku jsem neměnil kvůli motoru, ale hlavně kvůli podvozku a ten tady prostě fachá. Chlapci u Öhlinsu už asi nějaký ten tlumič udělali mám takový dojem. Naopak více jsem si sliboval od rozdílu v brzdách. Česky - srát na nějaká rozdíly v axialních a radiálních pumpách a podobných chujovinách - myslím, při normálním ježdění na silnici (tzn. do 250). Na okruhu možná, ale co tam s naháčem, když má Ducati i tolik výtečnejch supersportů? A možná to je jen o tom že 821 už má natolik dobré brzdy, že ten rozdíl není cítit. Rozhodně to ale není výtka, že by 1200S nebrzdila! Čekáte na motor?? No jasně, že je lepší.Když za to člověk vezme neopatrně utrhne to zadní kolo i na trojku a to nemyslím v náklonu. Výkon motoru je ale "akorát". Není to ten atomovej reaktor jako v Tuonu apod. ale na provoz na silnici bomba. Samostatnou kapitolou je opět zvuk. To nejde popsat, to se musí slyšet. S výfuky od Termognoni je to nejlepší zvuk co jsem kdy slyšel (kromě šustění peněz, ale ty dnešní bankovky už taky nemaj ten zvuk co dříve). Kdybych se alespoň pokusit o popis tak je to zvuk jako když ti kolem hlavy letí stádo naspeedovanejch buvolů, ale každej z nich má jenom dvě nohy a jsou secvičený jak akvabely - jó to je ono. A už se mi stalo, že jsem při výstřelu u podřazení položil na zem nějakýho školáka (ale chodí vůbec někdo v Krupce do školy?).

... a jak jsou ty laufy nádherný, no ne?
Motorka ale není jen na poslech. Je na ježdění a i to je náramnej zážitek. Platí vše co jsem už napsal o menším bratru. Kam se podíváš, tam to jede. Nerveš se s tím. Nárůst váhy oproti 821 se absolutně na jízdních vlastnostech neprojevuje. Abych jen nechválil vemu rychle i těch pár nedostatků. Klasika je hledání neutrálu, málo místa pro pravou nohu řidiče (u spolujezdkyně by to tak nevadilo, o to dříve by ti jí dala na rameno), ale už jsem si nato nějak zvykl. Když jedu kudlu, stejně se zapírám do stupačky špičkou a podpatek mám na výfuku. Nová neřest proti 821 - zavzdušňuje se mi spojka - zlatý,levný lanko . Toť vše, sorry (případní) hnidopiši.
Závěrem (vždy když toto slovo použiju jsem tak v půlce) bych se chtěl vyjádřit i k různým haterským "Monster" tématům.
1)Monster má být vzducháč. Jasně!!! Každej chce 150 kobyl a chladit to vzduchem. Být po vašem, tam máme ještě televize 4:3 a do úhlopříčky 55cm. A kdo chce, už vzduchovýho (lowendovýho) Monstřka na trhu má. Ale není pak už lepší Scrambler???
2) Je to předražený. Jasně!!! (o vykřikčník více) ... aspoň to nemá každý loser. Takovouhle motorku si musíš zasloužit. To je jako s holkama. Ty nejlepší jsou jen pro nejlepší ... ale tlustý prej dýl vydržej (za války)
3) Na Tuono, Bávo a Beasta (KTM 1290 Duke) to nemá. Jasně. Dokonce ani na bratra co má eRko ve vínku. A o tom to je. Nehledal jsem ultimátní naked na okruh. Hledal jsem výkonný, ale poslušný stroj na ježdění po okreskách ... a ten jsem našel.

Looky
Looky napsal 10.07.19 v 15:17 10b.

Mrda !

zmulin
zmulin napsal 30.08.18 v 07:21 10b.

Parádní stroj a výborná recenze

Gemil
Gemil napsal 25.06.18 v 21:37 10b.

Farock
Farock napsal 15.05.18 v 09:37 10b.

Mám To samé a po 1500 km, mohu jen potvrdit již napsaná slova

Krakatau
Krakatau napsal 02.10.17 v 09:25 10b.

Skvele čítavo napísané, takto si predstavujem recenziu motorky! Pekne od srdca!