Kawasaki ZX-6R Ninja (1999)

Vlastník W_P
Vloženo 15.9.2017
Aktualizováno 19.5.2018

Jako všechny 4 válce 600, od spodu líná, nahoře zábavná.

Honda CBR 600F: v tu chvíli žádná v mém cenovém budgetu co by nebyla doslova troska
Suzuki GSX-R 600: krásnej kousek SRADu mi doslova o pár hodin zmizel před nosem

První dojmy - Moje první "velká" motorka, předtím zkušenosti z fichtla a malýho rebela. Stačila mi jedna jízda a věděl jsem že to je ono, že chci jedině silnici.

Motorku bych doporučil pro - pro začátečníky co nemají vítr z první velké motorky, a nenáročné lidi jako jsem já, za málo peněz hodně muziky

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti, zadní led blinkry, přední led blinkry v zrcátkách

Když jsem se jako malý rozhodoval co chci dělat, nikdy by mě nenapadlo že to bude jezdit na motorce. Vždy mě to táhlo spíš ke 4 kolům, a motorky jsem viděl jen jako modely na polici.
Když jsem byl starší, a všichni kolem mě kupovali motorky, já se k ničemu neměl, ale když jsem si jich pár vyzkoušel, od malýho choppera po krosku.
Až jsem se jednou u piva zavázal že si taky udělam papíry, a co se v hospodě slíbí, to se musí dodržet.
A teď co koupit, choppery se mi nelíbí, endura mi přijdou zbytečný když z cesty nesjedu, takže silnici. A když už jsem měl ty modýlky závodních a sportovních strojů, tak to musí být kapota.

Jako první moto jsem nechtěl nic drahýho, s vědomím že s tim stejně někde švihnu. Když jsem našel inzerát na starou kawu, šestka objem, nejlepší léta za sebou, ale baťovská cena, tak jsem neváhal a šel do toho.

Po vizuální stránce zažila lepší časy - tuhle svár, támhle zase lepenka - ale motorově přede jako zamlada. Na nájezd skoro 70 tisíc nikde nic neklepe, olej nepapá, řadí s přesností závoďáků 90tých let a když na to přijde dokáže prohnat i o dekádu mladší devítikilo.

Dá se jet na spotřebu pod 5l/100, ale taky se dá nádrž spálit za 200 km jak jsem se nemile přesvědčil když mi na dálnici došla šťáva a na kilometry daleko nikde žádná benzinka.

I spolujezdec si docela hoví, samozřejmě v rámci mezí a s porovnáním s moderníma sportama co mají zadní sedačku velikosti průměrnýho mobilu.

I když už začínám pomalu pokukovat po modernější nástupnici, s kawičkou jsme is sedli a tisíce kilometrů štastně přibývá.

_Wally_
_Wally_ napsal 17.09.17 v 22:18 10b.

Co se řekne u piva, to se musí dodržet.. To je přece jasný
Jinak krásný ninja, zachovalá ! Ať jezdí