Yamaha Tracer 9 / 900 (2016)

Vlastník Míra1970
Vloženo 7.9.2017
Aktualizováno 11.12.2022

Po nechtěném ulehnutí se svou MT09 a následném prohlášení pojišťovny,(i když by to nikdo neřekl) že se jedná o totálku jsem ještě s rukou v sádře začal přemýšlet co si místo MT 09 koupit. Byl jsem s ní spokojený, motor super ,váha 187 Kg,pořád na zadním.

Yamaha MT-09: Chtěl jsem něco malinko cestovnějšího a už jsem ji jednou měl.
Kawasaki Z900: Motor se mi líbil tahal skoro stejně jako MT 09, ale motorka neměla ten zábavnej faktor, nešla hned na zadní a navíc ten posed byl na rozdíl od MT 09 dost nepohodlnej s váhou na rukách, což mi už moc nevyhovuje.

První dojmy - První dojem jsem už měl za sebou z předváděčky , takže jsem věděl do čeho jdu. Pocity - proti MT 09 - o moc pohodlnější posed, ale menší zábavný faktor (už nejde na zadní jenom pootočením plynu na dvojku). Tento poznatek mě sice trochu mrzí , ale na druhou stranu mě to neláká dělat pořád kraviny a ten pohodlný posed mě tak nějak umravňuje jezdit vcelku pohodovou cestovní jízdu. Tím v žádném případě nechci říct , že se s tím nedá jet pořádná palba. Motor je stejný a jede od 2000 ot/min jako ďas, je tam ale znát ve předu kapotáž a o 15 kg vyšší váha . Nicméně 210 kg na takovouhle motorku je pořád slušná cifra a zase na tom míň fouká.

Motorku bych doporučil pro - Dle mého názoru je motorka určená pro střední cestovatele se sportovním duchem, kteří si občas dopřejí trochu svižnější jízdu. Samozřejmě ten motor je dost našláplej od spodu, takže pro úplný začátečníky to asi nebude, pokud si nedají režim B a trochu to nedostanou do krve s nižším výkonem. Na druhou stranu ABS a kontrola trakce by jim to měla usnadnit.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti Yamaha, 2 padací rámy, boční kufry, horní kufr, padáky v kolech, sedlo Bagster, kryt chladiče , výfuk leo vince, rozšíření zrcátek,
páčky M Style červené

/forum/2017/36/408332_20170817173911.jpg][/img]

O Traceru jsem přemýšlel delší dobu. Chtěl jsem něco zábavného místo MT 09, ale zároveň něco s čím můžu i kousek dál než okolo komína. Ať jsem vybíral jak jsem vybíral stejně mi nejlépe vycházel Tracer 900. Jenže barvy 2017 mě až na tu modrou moc neoslovily a ani se mi nechtělo dávat takový ranec za novou. Nejvíce se mi libila v červené barvě a tak jsem koukal na inzerci až se něco objeví. A byla tam, za dobrou cenu , málo najeto , ještě v záruce a červená. Motorka byla vybavená skoro vším co tam jde nandat a tak jsem jen dokoupil malý kufr na nosič s opěrkou (což ocenila žena), rozšíření zrcátek (i když řidítka jsou možná až zbytečně široké, tak tam v zrcátkách toho stejně nebylo moc vidět) páčky M Style a kroužek na tankvak, který mi zbyl z MT 09. Uvažuji ještě o cestovním plexi, ale nevím jaké.
Ač spoustu lidí nadává na podvozek , já jsem vcelku spokojenej. Zatim žádný kmitání řidítek nepozoruji. Na okruh nejezdím a v normálním provozu se já na hranice podvozku asi nedostanu.
Motor skvělej, brzdy skvělý , spotřeba 4,7 a užitná hodnota proti MT 09 daleko větší.
Velkou radost a potvrzení dobré volby mi udělala moje žena, která po svezení řekla , že je docela ráda , že jsem tu starou roztřískal a proč jsme si ji nekoupili rovnou. A to jsem na staré MT 09 měl přešité sedlo (viz foto na profilu) do většího prdelového komfortu.
Předpokládám , že spolu vyrazíme na nějakou trochu delší trasu , abychom ji vyzkoušeli s plnou bagáží (když už tam ty kufry k tomu mám)

Po dvouměsíčním ježdění a vyměně helmy mě trochu dělají vrásky turbolence za plexisklem , které mi nepříjemně brblají v helmě . Přemýšlím o výměně plexi nebo alespoň o to přídavném kousku na plexi.
Originál plexi není na konci ohnuté nahoru, ale spíše k pilotovi a okolo předních světel není nic co by proud vzduchu nějak zvedlo nebo odklonilo . Tak se mi zdá, že vítr s turbolencema podle plexi nad světly proudí přímo na mě a pak se to nějakým způsobem projevuje i v helmě.

Luca_69
Luca_69 napsal 15.03.19 v 08:17 10b.

Super stroj, koukám že to nemáme daleko od sebe.

Máťa123
Máťa123 napsal 03.10.17 v 09:12 10b.

Super stroj

Myschan
Myschan napsal 03.10.17 v 07:00 10b.

Červená je nejhezčí, dobrá volba

Gugulek
Gugulek napsal 22.09.17 v 11:53 10b.

Ať slouží.

Míra1970
Míra1970 napsal 15.09.17 v 14:35

Jo jo v tý červený mi taky připadá nejhezčí.