Jawa 350/638 (1988)

Vlastník SoudruhJohnny
Vloženo 5.9.2017
Aktualizováno 25.7.2019

Pro někoho starej krám, pro mě pěkná stará česká motorka.

Jawa 350/634: slyšel jsem špatné zvěsti o 6 voltech, no ale klidně bych jí vzal, jen jsem prostě měl štěstí zrovna na 638
Jawa 350/639: řekl jsem si, že v tom není takový rozdíl, a byl jsem rád že jsem vůbec nějakou 350ku stihnul koupit

První dojmy - Zvuk. Naprosto nejlepší zvuk, jaký může vydávat motorka zvuk je tenhle synkopický rytmus výbuchů, doprovázenej bílým kouřem. Jezdit na tomhle je fakt zábava, jsem si pomyslel když jsem jí poprvé zkusil, ikdyž jsem předtím moc motorek nevyzkoušel. Těm velkejm vibracím jsem nevěnoval pozornost ze samého nadšení, těch jsem si všiml až tak na 3. jízdě. Prostě maximální spokojenost, dokonalejší pro mě asi neexistuje.

Motorku bych doporučil pro - Těm co chtěj skoro veterána za celkem málo peněz edit po 2 letech: těm co chtěj jawu a ví že budou mít s ní trpělivost a budou jí milovat

Doplňky na motorce - zadní kufr (momentálně sundanej - moc hnusnej)

Jelikož jsem komunismus sám nezažil, pouze jeho pozůstatky mě budou provázet ještě celý život, chtěl jsem ho aspoň trochu ochutnat a zároveň se cítím celkem jako vlastenec. Navíc se mi tahle Jawa fakt líbí, ikdyž možná nemá takovej výkon jako nějaký japonský krámy, je to pořád čistě českej výrobek (ne jako dnešní volkswagen octavia s nálepkou škoda). Líbí se mi i že skoro všechno drží na dvou šroubech a jde snadno rozebrat, dostupnost náhradních dílů taky celkem slušná na to že bude za rok veterán. Možná je to jen můj romantickej pocit, ale co mě taky zaujalo, že na rozdíl od těch šílenejch závodních motorek, které když někde projedou se šíleným křičením motoru, se každý na mě otočí spíš s úsměvem, než s opovržením co za šílence tady dělá závody. Ty stejně dělat nemůžu a radši ani nechci. Co k tomu dodat, m***t emisní normy týkajících se osobních vozidel, natož potom motocyklů, který znečišťujou naší planetu asi "opravdu" fatálním způsobem. Dotujte si elektromobilitu jak chcete, já beru dvoutakt.
Tak to bylo trochu historie a konspirace, a jinak něco ještě mám napsaný v deníku.
Edit 25.7.2019: Prodáno, nechávám si zde jako vzpomínku.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 07.04.19 v 20:39

Hele, ty zalomeny vyfuky a upraveny zadni svetlo, predni blatnik z 640ky jsem mel na sve 638 v roce 1994 (tak jsem ji koupil), dost mi ji tenhle kus pripomina. Akorat ja na ni dal svetlo, cernou masku a budiky z 640ky. Dalsi majitel ji ale zboril, takze mozna dostala zpet kulaty svetlo.

cmiral
cmiral napsal 07.04.19 v 07:35 10b.

ten zvuk motoru je jedinečný a ty emise? Kurva ať se ta eu neposere, námořní lodě dýmí více

SoudruhJohnny
SoudruhJohnny napsal 18.01.18 v 19:08

Neberte mě doslova prosím, není to myšlený 100% vážně

4542
4542 napsal 18.01.18 v 18:13 9b.

Komunismus jsme nezažili nikdo, to měla být hudba budoucnosti, když už, tak socialismus...

Targus
Targus napsal 18.11.17 v 00:29 8b.

Ty laufy a cvoky na sedle - jedna hrůza. Se na ní někdo vyřádil, na chudáčkovi.
Doufám, že ji dáš do přijatelnějšího stavu, než je toto.
Dám osmu, ale jen za to, žes ji koupil.