BMW R 1200 GS (2004)

Vlastník Valdemar
Vloženo 29.8.2017
Aktualizováno 26.9.2018

BMW R 1200 GS, motorka na konec světa

Motorka koupena od chlápek od plzně - Prodávajícího, co měl motorku zaparkovanou pravděpodobně v kurníku, špinavá, chudinka trpěla dlouhým stáním

Triumph Tiger 800 XC: Nebyly rozumné kousky v mé cenové relaci
BMW F 800 GS: Mají je kamarádi z okolí, oproti předchozí f 650 znatelný pokrok, ale projev motoru mě moc nenadchl

První dojmy - Při přidání plynu se zhoupne do strany!? A má to sílu, ten krouťák je masakr!

Motorku bych doporučil pro - Pro vyšší postavy, s větší váhou doporučuji. (sice dosáhnu nohama v pohodě na zem, ale v posedu mám problém motorku donutit k pohybu nohama) Musím zařadit do stravy víc masa a piva. :-)

Doplňky na motorce - Síťka na nádrži, topcase aluMilánek. Boční rámečky musím nechat upravit, aby mi sedly na samodomo alu-kufry. Horní a dolní padáky SW-M. Plánuji ještě přídavné světla, prodloužení předního blatníku (už je namontováno) a zadní blatník před tlumič (taky namontováno). Dále jsou na motorce TFX tlumiče z GSA, zadní nosič z GSA, E-07 Dakary.Přidána ještě zásuvka k řídítkům a deflektor Wunderlich na origo plexi.

Po dlouhém zkoumání nabídky, jsem se rozhodl vyrazit s kamarádem k Plzni pro tenhle kousek, zkušenosti z jízdy mám zatím z polňaček, na první oficiální jízdu zatím čeká, ale už se nemůžu dočkat.

Zatím jsem u MotoManTech (pan Skružný) provedl velký servis + řemen, prachovky paraleveru a teleleveru, potenciometr na převodovce, brzdové destičky. Motorka je teď opravdu pocitově uhlazená.

Postupně přidávám záznamy do deníku motorky.

14.11.2017
Na motorce jsem zatím najel cca 1000 km, a jsem jen spokojen. Mile překvapený jsem z toho, jak se dobře vodí do zatáček, jak je schopná akcelerovat, skoro jakoby se mnou neměla těch 300 kilo.

23.4.2018
Od začátku sezóny najeto 1500 km, a musím říct, že jezdit na dvanáctce je radost. Veškeré problémy co byly (spojka, tlumiče), jsou vyřešené, a až budu mít hotové samo-domo držáky na boční kufry, bude připravena na první větší výlet.
Letos Turecko padlo z důvodu rehabilitace jednoho z hlavních členů, tak se doufám povede aspoň ta Albánie. I když z mé strany to bude chtít asi do konce měsíce dát výpověď v práci.

15.6.2018
Motorka má zrušený předek po dopravní nehodě. Dovolená zrušená, zdraví naštěstí dlouhodobě nepoškozené. Oprava vyjde na 100+ tCZK...
Paní blikala doprava a na poslední chvíli si rozmyslela směr a odbočila doleva aniž se koukla za sebe.

pkKun
pkKun napsal 15.11.17 v 20:49 10b.

důležitá je ta radost. Ať vydrží

ufafil
ufafil napsal 15.11.17 v 20:08 9b.

findejs1310
findejs1310 napsal 15.11.17 v 12:39

Kvalita

StB
StB napsal 15.11.17 v 10:33 10b.

Pěkně jsi to dal do pucu - jak nová. Ať slouží.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.08.17 v 23:32 10b.