Yamaha XVS 1100 DragStar (2001)

Vlastník Milcek_
Vloženo 17.8.2017
Aktualizováno 17.8.2017

Co pořídit, když Vám přítelkyně sedne pouze na choppera? No přece draka

První dojmy - Chvílu jsem si zvykal, ale svezení je pohodlné, brzdy kvalitní a hlavně kardan! Pohodový dospělý stroj, ideální pro to, aby se spolujezdkyně přestala bát motorek a mohli jsme vyrážet ve dvou.

Draka jsem zvolil hlavně proto, aby mladá ztratila strach k motorkám a mohli jsme jezdit na vyjížďky společně - vzhledem k tomu, že původně nechtěla slyšet o ničem, byl chopper, resp. cruiser maximální možný ústupek z její strany.

Když jsem na ni sedl poprvé (myslím na tu motorku), řidítka se mi zdály hodně nízko a sezení naopak vysoko, ale bylo jasný, že je to zvyk z předchozích cruiserů. Po první projížďce jsem si ale liboval. Svezení je hodně pohodlné i na delší cesty, tedy alespoň co se týká řidiče. Samému mě nedělá problém ujet 500 km jen s přestávkami na protáhnutí. Původní spolujezdcovo sedlo vyměnil už předchozí majitel za pohodlnější, každopádně když najedeme takových 300 - 400 km bez delší přestávky, tak už si mladá dost stěžuje na bolest zadku a zad. Pokud jede se mnou, tak se snažím za den ujet zhruba kolem těch 300, max. 400 km, ale s pořádnou přestávkou, jinak víc než 200 km na jeden zátah nejezdíme.

Nevím jestli to je jen subjektivní pocit, ale uvítal bych trochu jiné zpřevodování, případně rozhodně 6. stupeň - jízda po dálnici jde hned vidět na spotřebě.
Díky kardanu je stroj téměř bezúdržbový a spolehlivý - kromě pravidelných výměn náplní a baterky, se měnily pouze destičky, svíčky, membrána a další spotř. mat. a loni jsem si nechal stroj trochu seřídit a pročistit.
Co se týká spolehlivosti, tak tenhle stroj mě nikdy nenechal ve štychu, naprostá spokojenost, projeli jsme Česko, Slovensko a Maďarsko, mám na tom najetých nějakých 10 000 km a nikdy jsem na cestě neřešil jediný problém (snad to nezakřiknu).

Po designové stránce se mi drak strašně líbí, je to už pořádnější motorka, rozhodně úplně něco jiného než Virago nebo Intruder. Tahle verze se mi líbí víc než Classic nebo např. 1300 Royal star nebo XV1700. Choppery a cruisery miluju, ale takový ten typický choprař přece jenom nejsem a u těchto větších strojů mám pořád pocit, že jsou spíš pro někoho staršího s šedivým plnovousem, v kůži od hlavy až k ponožkám a s pořádnými třásněmi, co vlají ještě 2 zatáčky za jezdcem.
S čím mám dilema tak s plexi - vždycky přemýšlím, zda dát přednost pěknějšímu vzhledu bez plexi, nebo naopak komfortu s plexisklem... Momentálně jej tam mám, protože mě nebaví čistit pořád bundu od mušek.

Konečné zhodnocení - jsem maximálně spokojený, jsem rád, že jsem do něj šel a měl jsem štěstí i na konkrétní stroj, každopádně už cítím, že by to zase chtělo nějakou změnu, takže teď přemýšlím o nějakém Harleji, pěkném customu nebo možná i něco cestovnějšího s čím bych se mohl vydat na balkán, do Turecka, příp. dál na východ, uvidíme... Každopádně bude drak asi na prodej.

Milcek_
Milcek_ napsal 22.08.17 v 21:02

Tak to bohužel nevím... Hledej a nalezneš

Petrvk
Petrvk napsal 21.08.17 v 19:33 10b.

Pěkný kousek,tak ať slouží.Víš, odkud a za kolik je to sedlo? Taky bych potřeboval vyměnit za pohodlnější. PS: Taky mám dilema, zda s plexi či bez.

Drtikol82
Drtikol82 napsal 19.08.17 v 19:10 10b.

pěknej drak

žižala.
žižala. napsal 19.08.17 v 14:54 10b.

Supr kousek.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 18.08.17 v 18:14 10b.

Parádní Dragouš gratulejšn.