renocar_unor

Suzuki C1800 Intruder (2008)

Vlastník cifak
Vloženo 14.8.2017
Aktualizováno 14.8.2017

Velky,silny,tezky a impozantni cruiser.

Motorka koupena od FIRMA:Outdoor Liberec s.r.o. (Liberec VI - S odstupem casu po vyhodnoceni vsech indicii je nepovazuji za prilis duverihodne prodejce.Napr. uvadeli rok vyroby 2009 ac to byl rok 2008.Ze se to pozna z VIN kodu na mne prodejce koukal jak tele na vrata(at uz vedome nebo ne). Pocet udavanych kilometru nesouhlasil uz jen z toho duvodu,ze je to US verze a tudiz je stav v milich.Pri evidencni kontrole jsem byl upozornen technikem,ze moto nesplnuje podminky provozu,jelikoz nema vsem motorkarum(jak jsem se dozvedel pozdeji) zname oznaceni E na dulezitych dilech,jako je vyfuk,svetla atd.Po jejich nabidce,ze mi TK udelaji sami,coz muj problem pouze oddali,pres zakoupeni poskozeneho vyfuku ale s E pro tyto ucely a tak podobne jsem na toto nepristoupil a vyhledal si reseni sam a to kontrolu od DEKRA a.s. a zapsani nahradnich dilu do TP. Zde musim uvest,ze alespon tyto naklady uhradili.Myslim si,ze profesionalni obchod-bazar,ktery se venuje prodejem motocyklu by toto vyse uvedene mel vedet(nebo vi a zkousi to).Problem nastal jeste jeden a to ten,kdyz se porouchal po mesici regulator dobijeni.Ac jsem dostal 12mesicni zaruku,prodejce dal nekompromisne od toho ruce pryc.Jelikoz jsem chtel ale letos po dlouhe dobe uz jezdit a ne se soudit s timto prodejcem,musel jsem jeste dale investovat.

První dojmy - Z pocatku jsem se bal hmotnosti tohoto macka,ale verte,ze po rozjezdu zmizi.Brzdy jsou myslim dostacujici,ale stale s tou vahou musite pocitat.Zadni pneu240 si myslim,ze je moc pro tento typ,M1800 asi slusi vic.Podelne nerovnosti jsou znat.Zadni odpruzeni je nastavitelne,takze jsem si prispusobil k obrazu svemu.Sedlo pro mne neni prilis pohodlne s porovnanim podobnych stroju Yamaha,Kawasaki,HD.Pri hledani jsem sedel na bazarove C1800 osedlane Mustangem a byl to luxus.Vykon dostacujici.Uplne se ji ale nelibi nizke otacky.Zvuk s origo vyfuky rozhodne neurazi.Do zatacek pomaleji,pneu rozhodne drzi,ale nevim kolik mi jeste zbyva od skrtani stupacek.

Doplňky na motorce - Zatim padaky,predkopy a bocni brasny

Tenhle typ motocyklů se mi líbil odjakživa.Když bych shrnul svou dosavadní motocyklovou karieru,tak není nijak závratná.V10ti letech jsem se svezl poprve na Babetě,nasledoval fichtl Jawa 20 a v teenagerovskem věku řádění na 150kách,175kách,250 a 350kách po polích a přilehlých silnicích.Musím podotknout,že jsem z vesnice a neznam kluka,který by v té době nedělal totéž. V 18ti jsem si udělal poprvé ŘP na auto zároveň se skupinou A.Dvacet let uteklo jak voda a já zjistil,že můj klukovský sen jsem si stále nesplnil.Sem tam jsem se sice svezl na vypůjčené,ale je jasné,že to nemůže stačit.Když mi moje přítelkyně k 40tinám koupila poukaz na zapůjčení HD a ja na něm strávil víkend,moje touha se opět rozhořela.Uplynul rok a ja strávil zimu ježděním po prodejnách a bazarech,abych zjistil,na čem se budu cítit nejlépe.Nebudu zde vypisovat pro a proti jednotlivých značek a modelů,protože je to stejné jako se ženami a všechno je pouze subjektivní pocit.Zamiloval jsem se zkrátka do C1800.Následovalo konkretní vyhledávání.Zima se krátila a stroje odpovídajících požadavků jako je barva,stav a cena mi mizely před očima.S odpovědí jsem byl vždy o něco pomalejší.Nakonec jsem zaznamenal úspěch až v pořadí čtvrtém možná proto,že majitel bazaru svou nabízenou US verzi C109 zařadil asi z neznalosti do kategorie Suzuki M109,kam jsem se náhodou také podíval.Po počátečních peripetiích,které popisuji v sekci Motorka koupena od...,je moje již 6 měsíců a já mám najeto cca 2,500mil tj. 4,000km.Setkal jsem se v okolí s názory nejdřív menší kubaturu potom zvyšovat,ale já myslím,že to není o obsahu válců,ale o obsahu tvojí hlavy.Neříkám,že jsem čerta nezatahal za ocas a to mi věřte ,že se ku.va nechá,ale primárně je to pro mne styl jízdy kochat se kolama dolů.Tento rok věnuji tedy vyjížďkám kolem komína a v ČR,abych se se svou mášou dokonale oťukal a sžil a ten příští jí slíbím nějaké větší dobrodružství.

Zatim zde napisi jednu poruchu,co jsem resil,mozna jako navod pro ostatni.
A tou je vadny regulator dobijeni. Po rozsahlem hledani na internetu, ruznych forech a hovorech s odborniky jsem se priklonil k variante nahrady originalu za cesky. Vybral jsem si vyrobek VAPE s urcitou samoupravou uchyceni.viz.foto.Čas ukaze,co vydrzi.

MARTINKA2002
MARTINKA2002 napsal 18.04.18 v 20:12 10b.

Krásná motorka . Taky jsem si takovou značku od Suzi chtěla koupit, ale na to mám hodně času Přeji hodně moc km bez nehod .Opravdu pěkná, užívej.

w210
w210 napsal 19.08.17 v 09:42 1b.

outdoor liberec,take negativni zkusenost.problemy s reklamaci rukavic,reklamace uznane jen za podminky koupeni novych a s odectenim ceny starych.mlady a nezkuseny personal nam poradil spatne s vyberem velikosti prileb.uz tam nekoupime ani ventilek.

7roman0
7roman0 napsal 18.08.17 v 17:55

Přej mnoho pohodovejch km. Supr volba.

fanek007
fanek007 napsal 16.08.17 v 21:54 10b.

Super stroj, ať Ti slouží

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 15.08.17 v 21:06 10b.

gratulace a snad už jenom pohodové ježdění