Ducati Monster 796 (2011)

Vlastník Marfusha
Vloženo 13.8.2017
Aktualizováno 26.12.2020

Byla to láska na první pohled..no možná druhý,až se pořádně vypucovala.

Ducati Monster 696: Stav motorky a hlavně neměla ten letmáč...

První dojmy - Sedla jsem na ní při koupi a hned jsem věděla,že je to ta pravá.

Motorku bych doporučil pro - Pro holky,které milují ten pocit, mít motorku plně pod kontrolou.

Doplňky na motorce - Padáky RD moto,víc není třeba.

Prodala jsem Yamahu XJ6 a ani nevím proč. Byla hodná,dobře se ovládala,na Yamahu skvěle brzdila,ale pořád ta věc,kterou ženské nemají rády...váha (samozřejmě motorky ).
Pak jsem zkusila Monster 796. Lehká,ovladatelná,nádherný design a hlavně je o víc jak 20kilo lehčí,než XJ a težiště je níže,prostě paráda.

První vyjížďka byla super. Hromada respektu a při rozjezdu mi to hned přesně docvaklo - tuto motorku jsem hledala celou dobu.

Ergonomie je na 1. Po dosednutí do sedla mi krásně všechno pasovalo. I když jsem lehce na "rukách",nebolí mě z ní záda. Po rozjezdu mě začne vítr nadzvedávat,takže nápor na ruky a ramena necítím.

Motor je úžasný. Dvouválec je super,tedy ten v 796 určitě. Je měkkej,netrhá ruce a umí zatáhnout,když potřebuji. A to jeho vrnění je boží a přitom to vůbec neotravuje ani moc nevibruje.

Brzdy jsou fakt dobré. Myslela jsem,že budu potřebovat na takovou silnou motorku ABS,ale vůbec mi nechybí. Brzdy jsou celkem silné,ale né nijak zákeřné.

Jízda je na ní úžasná. Na žádné motorce se mi tak dobře nejezdilo. Jezdím (dle slov jiných) na ní nejplynuleji za celou dobu ježdění v jedné stope. Do zatáčky jí 100% věřím a poslat jí do náklonu je úplná hračka,stačí na ní zlehounka zatlačit a jede,kam chci. A ten pocit jistoty v zatáčkách je super!!

Ta motorka prostě na mně čekala a hrozně mně baví.

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 20.04.22 v 20:21 10b.

Sakra jak to, že jsem tady ještě nebyl?
Po tomhle Montíkovy jsem kdysi taky strašně poslintával. Ještě poctivá, nádherná motorka. A koukám, že dělá i hodně velkou radost, takto má být.

jps13
jps13 napsal 22.02.22 v 20:46 10b.

Moc pěkná tak jen at jezdí a slouží.

aikon1
aikon1 napsal 27.01.22 v 19:03 10b.

Libová

Paura19
Paura19 napsal 18.07.18 v 12:21 10b.

Krásně bílej Monster, za 10

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.08.17 v 20:57 10b.