Aprilia RSV4 (2011)

Vlastník RealDeal
Vloženo 10.8.2017
Aktualizováno 26.4.2023

Krásná malá italka se suprovým Véčkovým srdcem a s balíčkem APRC

První dojmy - První dojmy jsou pozitivní, mohutný zátah véčka, lineární průběh výkonu. Nesrovnatelný zátah se šestkou Ninjou, ale přitom je motor dokonale čitelný. Podvozek dává pocit jistoty jak na ostrých brzdách tak při výjezdu ze zatáčky.

Motorku bych doporučil pro - Nejideálnější na krátké rychlé svezení nebo okruh

Doplňky na motorce - Akrapovič výfuk, PP tuning páčky a PP přepákování

Chtěl jsem netradičního čtyřválcového SS. To znamenalo rozhodování se mezi BigBangem nebo RSV4. aprilka vyhrála, protože mně sedla asi více, je menší, v zatáčkách hravější i projev motoru je pro mě lepší a celkově na mě víc zapůsobila. Design je subjektivní, ale ten krátký zadek je nádherný.
Motor má neskutečný zátah už od spodku, úplný vršek není tak ostrý jak u japonek, ale střední spektrum otáček, o tom si můžou klasické I4 nechat jen zdát. Brzdit motorem je jedna radost, celkově je motor krásně čitelný. Bremba nemají těchto 270 kg (i se mnou) problém ubrzdit, jejich dávkovatelnost je dobrá, mohly by být na můj vkus i o něco ostřejší. Podvozek zatím ještě nemám přesně nastavený, ale pracuje se na tom.
Co ale vím na 100%, je to, že bych nechtěl jet jako spolujezdec, protože to bidýlko, co je označované jako sedlo, je tam snad jenom proto, aby mohlo být v techničáku napsáno pro 2, navíc pod sedlem není místo ani na techničák.
Motorka určitě není vhodná na cestování, je to okruhové náčiní, čím víc ji šlapete na krk, tím lépe funguje.

colossus09
colossus09 napsal 14.10.17 v 21:05 10b.

ach ten prasácký zvuk. Top

Kubik19
Kubik19 napsal 24.08.17 v 15:23 10b.

Doufám že se brzo potkáme na buchlácích :) tohle je jedna z favoritů na náhradu GSXR :) takže ji rád v lese uslyším a uvidím ! ať to jezdí

Bothrops
Bothrops napsal 17.08.17 v 10:52 10b.

je to přesně jak jsi napsal a doplním, že b.bang a rsv4 jsou snad jediné zajímavé litry,nejen zvukem
když vidim tohle, jsou všechny ty gsxr a ninje hnusný nudny plastáky. Bral bych ji hned,ale musel bych si uriznout nohy v kolenou asi

RealDeal
RealDeal napsal 12.08.17 v 18:22

Skapi: Já mám 185 a řekl bych, že je to tak akorát, perfektně mně sedí, ale mám rád menší motorky, to byl taky jeden z důvodů volby RSVčka, tobě bude asi menší...Ale pokud máš možnost, určitě to vyzkoušej, každému sedí jiná velikost. btw. GSXR je určitě větší :)

Skapi
Skapi napsal 12.08.17 v 08:16 10b.

Ahoj, krásna :) měl bych dotaz:) vejdu se na ní s 196 cm? na Hornet se vejdu super... i na nove GSX-R 1000 :) díky