Yamaha MT-07 (2016)

Vlastník jardusking
Vloženo 2.8.2017
Aktualizováno 30.7.2020

Vloženo: 02.10.2017, Uskutečněno: 02.10.2017, Stav tachometru: 4500 km, Zhlédnuto: 33x

Tak jsem to nevydržel a musel si dopřát nový výfuk na své MT-07.
Po všem zkoumání padla volba na IXIL L3X Hyperlow.
Stav tachometru ukazoval 3.750km, když jsem montoval.

Rozdíl oproti továrně:
Musím konstatovat, že rozdíl ve váze továrního výfuku a Ixilu je značný (odhadem tak 3kg úspora hmotnosti) - to je první plus.
Další důležitá výhoda a to vždy při kontrole u chlupatých či na STK, je, že má výfuk homologaci. Je na dvě části, takže katalyzátor si prohlédnete pěkně zblízka.
Oproti továrnímu výfuku jsou svody kousek za hlavou válců propojeny - prý pro lepší zvuk.
No a teď to nejdůležitější - zvuk. Oproti všem videím, která prostě tu hloubku nedokážou interpretovat je příjemně dunivý. Bez db killerů to řve fakt moc, až je to otravný... udělat dojem na dědině, budiž, ale na dlouhou jízdu to není. Manipulace s db killery je příkladná a nečiní žádný problém.
Nyní mám 4500km, takže výfuk má za sebou 750km. Svody oproti krásné stříbrné broušené barvě změděnkovatěly, ale to mi zas tak nevadí, jen ta spona je pořád krásně stříbrná...
Prostě to s tím výfukem chytne úplně jinej pocit z jízdy a baví to víc, než kdy jindy

MultiX (0) napsal 20.03.2020 v 12:35

Ahoj, mám dotaz. Chtěl bych si tento výfuk na mojí MT-07 taky pořídit. Když jsi tam ten výfuk namontoval, bylo potřeba nějak upravovat palivovou mapu? Nebo bylo potřeba s tím zajet do servisu aby palivové mapy zkontrolovali? Případně bylo potřeba dělat cokoliv softwarově? Či stačilo jen mechanicky výfuk vyměnit.

Děkuju předem.

frankiers (0) napsal 07.08.2019 v 08:14

Ahoj,

mám objednaný stejný IXIL na MT-07. Chtěl jsem se jen zeptat na dvě věci. Jak moc se vypaluje barva? Na svodech nebo černé koncovce? Jestli vypadá i po nějakých najetých km pořád dobře... A druhá věc je, jaký je utahovací moment k hlavě válců?

Moc děkuji!

1 reakce

jardusking
jardusking 25.11.2019 v 21:03

Sry za pozdní odpověď, nevšiml jsem si... na svodech žádná barva není - to je nerez. Je jen na koncovce a vypaluje se tak v první polovině výfuku za katalyzátorem. Dvojité koncovky na konci tlumiče jsou z hliníku, ty jsou ok.

jardusking (112) napsal 05.11.2018 v 16:21

Ahoj Krokousik,
Zvladnes doma. V baleni je vse. Jen si pohlifej spravnej utahovaci monent k hlave valcu a je zbytecny to tahat do servisu.
Je to pomerne rychly.
Co Ixilu vytykam je vypalujici se barva, jinak svody, zvuk a design je pecka.
U moto za tyhle prachy davat do vyfuku vic jak 15k (600Eur) je zbytecny...

Krokousik (0) napsal 05.11.2018 v 15:52

Ahoj,

Chcem sa opýtať. Aj ja uvažujem nad ixilom, cena je fajn oproti akrapu a SC (nechce sa mi toľko za to vysoliť). Dával si si to vymeniť v servise, alebo si riešil doma?

jardusking (112) napsal 06.11.2017 v 12:30

To ale nesmis po desate vecer vyjet, ne?
Ale mam dve vysvetleni. Bud jsem uz na ten vyrval starej a nebo naopak ty jsi uz hluchej...
Kde jedine bez DB killeru, tak to je okruh. Tam je to nutnosti.

JakeFMX (145) napsal 06.11.2017 v 12:10

Mám ten stejnej a DB Killer jsem tam nikdy nezkoušel dát

mavr (10) napsal 02.10.2017 v 19:24

potvrzuji tato slova.. zvuk parádní a jízda zážitkem

• MT-07... přerod na MT-07 SP

Konec roku 2019 https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2020/28/529922_f8cbcdca20badb414b930e094b855c37.jpg Po upgrade přední vidlice za progresivní pružiny od Wilberse (olej stejné značky, SAE 10W), testing

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 01.02.2020
  • Upgrade přední vidlice

Tož chlapiska, po zralé óvaze sem se rozhodl, že něco provedo s tím předkem... Né, že by ten zadek bel super, ale s počtem naróstajícich kilometru se jaksi zlepšoje a ož tak nekope do řiti, jak na začátko. Tož to se u

Vloženo: 06.05.2019
    Uskutečněno: 06.05.2019
  • Zimní spánek nebo ne?

MT-čko letos najezdilo přes 8000km, a tak je třeba se mu pořádně podívat na zoubek... No pořádně, pořád vypadá jak nová, takže proč? 1. výměna brzdové kapaliny - zadní expanzka naznačila, že by bylo třeba vyměnit br

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.12.2018