Yamaha TDM 900 (2004)

Vlastník kattas
Vloženo 2.8.2017
Aktualizováno 2.8.2017

Cestovní tourer se sportovními ambicemi

Motorka koupena od FIRMA:Petr Čech - TMS Power Moto (Zlín) - Pan Čech je solidní prodejce a servisák, servisuji u něho svoje motorky už cca 10 let a jsem spokojený, stejně tak i spousta kamarádů

Suzuki DL 650 V-Strom: Nebyla v dosahu taková, co by za to stála

První dojmy - Líbí se mi krásný zvuk řadového dvouválu a lehká manipulace s moto na místě

Doplňky na motorce - Zatim jsem dokoupil hlavní stojan od homemade výrobce pana Hanzelky, který je stejný jak od SW-motech - můžu Vám doporučit.
Dále jsem dokoupil zásuvku na 12v a držák telefonu.
Ještě jsem si zajel do Polska k homemade výrobcům padáků a držáků kufrů, přídavných světel a rozšíření bočního stojánku.

Spojím zkušenosti více moto do jednoho. Po Inazumě, která byla opravdu super jsem chtěl zkusit nějaké cestovni enduro. Důvod byl jasný, začali jsme jezdit ve dvou a nechtěl jsem kazit Image klasického naháče nějakýma kuframa.
Prvně padla volba na opěvované BMW R 1100GS, které jsem zakoupil na podzim 2016. Byla to motorka v plné výbavě včetně kufrů. Přes zimu jsem ji dal patřičnou péči a vyměnil všechen spotřebák co šel, včetně baterie, seřízení ventilů a synchronizace klapek. Od jara jsem na motorce jezdil a musím říct, že když to jelo, tak to nemělo chybu. Ovšem když jsem někde zastavil, to už bylo horší. Motorka je dost těžká a když ještě nedosáhnete pořádně na zem, tak je manipulace na místě dost složitá. Toto mi postupně znechutilo jízdu na tomto jinak fajn stroj. Vždy, když jsem nekde jel, tak jsem měl v hlavě parkování, místo toho, abych si jízdu užil. Proto jsem se začal dívat po něčem menším.
V merku jsem měl dlouho V-strom 650. Je to super moto se super motorem, který znám z Sv 650, kterou jsem dvě sezóny jezdil. Sic je to brichoplaz, ale to se dá jednoduše vyřešit a upravit. Na motorce jsem se i svezl a jízda byla taky fajn, navíc se mi zdála i o dost lehčí než GS, ikdyz to papírově takový rozdíl nebyl. Začal jsem lustrovat inzeráty a když už bylo něco zajímavého, tak to bylo daleko. Nechtěl jsem trávit všechen čas ježděním po prodejcích, už tak nestíhám...
A tak jsem lustroval a lustroval, až jsem narazil na TDM 900. Motorku jsem znal, co se týče techniky, ale nějak jsem ji přehlížel. Ovšem najednou jsem objevil u prodejce nedaleko od baráku krásnou TDM ve full Black kombinaci a zjistil jsem, že už nevybírám mezi V-stromy, ale teď jsem vybíral mezi V-stromy a touto jednou jedinou TDM. Ještě jsem tak 14dni počkal a nakonec ji vzal.
S motorkou mám najeto zatím jen asi 300km a zdá se mi to, že to byla dobrá volba. Jízdu si zase užívám. Krásný zátah motoru, ovladatelnost na místě, ten zvuk...jo baví mě to.

Jojko
Jojko napsal 04.08.17 v 09:27

U Čecha jsem koupil V-Storma a také jej u něj servisuji. Loni jsem tam jednu krásnou TDM viděl Ať slouží.

myrryn
myrryn napsal 04.08.17 v 08:32 10b.

Sidonius78
Sidonius78 napsal 03.08.17 v 23:15 9b.

Vybral jsi dobře, je opravdu všestranná, časem chybí koně, ale i tak super stroj

Máťa123
Máťa123 napsal 02.08.17 v 07:49 10b.

Roman_ST1
Roman_ST1 napsal 02.08.17 v 06:50 10b.

Gratuluji k výběru motorky, na TDM jsem najel přes 60tis. km k naprosté spokojenosti. Kdyby ti to vyšlo, tak se ukaž na srazu (info www-tdm.cz)